Nowy plac zabaw z elementami siłowni zewnętrzej oraz modernizacja oświetlenia w Pisarzowej

29.12.2023

W dniu 21 grudnia br. dokonano odbioru końcowego zadania pn. „Budowa infrastruktury rekreacyjnej wraz z modernizacją oświetlenia w Pisarzowej”. Inwestycja została zrealizowana przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska”

W odbiorze uczestniczyli: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Zastępca Wójta Gminy Limanowa Wojciech Pazdan, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pisarzowej Renata Długosz, radni Gminy Limanowa Antoni Frączek i Andrzej Malinowski oraz przedstawiciele Wykonawcy.

Inwestycja składała się z dwóch zadań częściowych. Część 1 dotyczyła wykonania placu zabaw z elementami siłowni zewnętrznej. Obiekt został wyposażony w bezpieczną nawierzchnię zapobiegającą urazom oraz urządzenia zabawowe i rekreacyjne. Część 2 obejmowała modernizację oświetlenia kompleksu boisk poprzez wymianę istniejących opraw na energooszczędne typu LED.

Za realizację części 1 odpowiadał Główny Ośrodek Certyfikacji i Nadzoru z Leżajska, a za część 2 firma MAXI Bogdan Jędrzejek z Koszar. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 231 195,89 zł, przy dofinansowaniu w wysokości 147 109,00 zł.