Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Hej kolęda, kolęda! Wspólne kolędowanie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi

28.12.2023

Tradycja śpiewania kolęd i pastorałek jest nieodłącznym towarzyszem okresu Świąt Bożego Narodzenia. Polskie kolędy są nie tylko modlitwą, pobożną pieśnią, ale stanowią opowiadanie o życiu. Jest ich wiele, od najdawniejszych staropolskich, do tych współczesnych, od liturgicznych do pastorałek. Wprowadzają klimat ciepła, miłości i jedności. Kolędy tworzą naszą narodową i chrześcijańską historię, łączą pokolenia, niosą radość, szczęście.

W dzisiejszych czasach szczególnie istotne wydaje się być pielęgnowanie tych zwyczajów oraz  kultywowanie tradycji  bożonarodzeniowych. Uczniowie świetlicy i klasy I b Szkoły Podstawowej Nr 1 w Starej Wsi postanowili  wprowadzić społeczność szkolną w niezwykle radosną i  świąteczną atmosferę. 20 grudnia na świetlicy odbył się konkurs kolęd i pastorałek. Uczestnicy wykazali się nie tylko talentem wokalnym, ale również instrumentalnym, ponieważ podczas śpiewania pięknie grały na różnych instrumentach. Konkurs uświetnił swym koncertem gościnnie Ryszard Wróbel. Dźwięk akordeonu na którym grał rozlegał się po całej szkole, a śpiew kolęd przyciągnął na świetlicę dzieci i dorosłych łącząc pokolenia. Konkurs uatrakcyjniła również grupa kolędnicza najmłodszych uczniów naszej szkoły, która w barwnym orszaku wędrowała po szkole od klasy do klasy, śpiewając kolędy i pastorałki.Dzięki pomocy i zaangażowaniu  rodziców  dzieci wystąpiły w pięknych strojach kolędniczych. Podziwiać można było Świętą Rodzinę z Dzieciątkiem Jezus, Mędrców ze Wschodu, Pasterzy, Góralkę, grupkę Aniołków oraz 3 turonie klapiące paszczami. Nie zabrakło także kolorowej gwiazdy kolędniczej i zabawnej postaci Diabła, w którą wcieliła się wychowawczyni najmłodszej grupy przedszkolnej. Było wesoło i gwarno, a dodatkowo świąteczny klimat potęgował akompaniament instrumentów perkusyjnych, na których rytmicznie  przygrywali  uczniowie.  Atmosfera była cudowna!

„ Wszystkim osobom zaangażowanym w ten magiczny dzień składamy serdeczne podziękowania. Szczególnie Ryszardowi Wróblowi, który zadbał o oprawę muzyczną oraz swoją osobowością sprawił nam wiele radości, już dziś zapraszamy na następny rok. Dziękujemy również dyrektor Natalii Kordeczka za wręczenie nagród, jury, które dokonało oceny, a przede wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie i odwagę."


Liczba wyświetleń: 525
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne