Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej z myślą o seniorach

07.12.2023
W dniu 5 grudnia 2023 r., w Świetlicy Wiejskiej w Starej Wsi, w atmosferze radości i uśmiechu, odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie warsztatów kulinarnych dla seniorów - mieszkańców Starej Wsi.

W spotkaniu uczestniczyli także: Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, ks. Mariusz Nosal – Proboszcz Parafii w Starej Wsi I, Ewa Bulanda – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej i Lidia Chwastek-Biedroń – pracownik socjalny Ośrodka.

Wspomnieć należy, iż warsztaty odbywały się w okresie od 22 sierpnia 2023 r. do 5 grudnia 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w Starej Wsi. Instruktorem była Janina Ślusarczyk.

Wspólne spotkania seniorów wokół stołu wpisały się niewątpliwie w obchodzony 1 października Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 października - Europejski Dzień Seniora, i 14 listopada -Światowy Dzień Seniora. Dni te stanowiły doskonały powód, aby pamiętać na co dzień o ludziach starszych.

Warsztaty były okazją do „wyjścia z domu”, wymiany informacji, umiejętności i doświadczeń, kreatywnego myślenia, wzajemnego wspierania się oraz aktywnego uczestnictwa w życiu środowiska lokalnego.

Ich efektem jest wzrost świadomości seniorów na temat właściwego odżywiania się, polepszenie samopoczucia i własnej wartości, nawiązanie trwałych relacji, co prowadzi do poprawy jakości życia seniorów.

Warsztaty realizowane były przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej w ramach kontynuacji projektu z 2022 r. pod nazwą: „Rozwój Pomocy Społecznej” - w obszarze realizacji projektu socjalnego - mającego na celu wsparcie, aktywizację i poprawę jakości życia seniorów. Realizacja zadania była dofinansowana ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego.

Więcej informacji o projekcie w zakładce „Projekty realizowane z budżetu państwa”.

Link:https://gopslimanowa.naszops.pl/projekty-realizowane-ze-srodkow-budzetu-panstwa/wsparcie-finansowe-zadan-i-programow-realizacji-zadan-pomocy-spolecznej-1

Liczba wyświetleń: 399
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne