Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Śladami Bohaterów" - uroczystości niepodległościowe w Pisarzowej.

14.11.2023
11 listopada w Domu Kultury w Pisarzowej miały miejsce obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą celebrowaną przez proboszcza Andrzeja Bąka, po zakończonej mszy świętej za ojczyznę do Domu Kultury ruszył  barwny biało-czerwony korowód po czym odbyła się krótka scenka rodzajowa przygotowana przez Czerwone Korale.

 Ta uroczystość była finałem projektu współfinansowanego przez Zarząd Powiatu Limanowskiego pt. "Śladami Bohaterów", który Warsztaty "Czerwone Korale" realizowały od kwietnia tego roku. Projekt obejmował wycieczki, wystawy i działania na temat postaci Bohaterów ziemi limanowskiej, którzy zginęli za naszą Ojczyznę.

Dziękujemy władzom samorządowym w osobach Starosty Mieczysława Urygi i Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta za obecność i piękny gest pamięci wobec naszych lokalnych bohaterów, którzy zginęli za nasz kraj, za Polskę.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji naszych działań: Zarządowi Powiatu Limanowskiego, Gminie Limanowa, Stowarzyszeniu Artystów "Pełna Skrzynia", Zespołowi "Kijom Worci", Rodzicom, Druhom Staży Pożarnej, Panu Damianowi Królowi za wypożyczenie eksponatów na wystawę o życiu Wincentego Gawrona, wszystkim naszym sympatykom i wspierającym. To dzięki Wam praca staje się przyjemnością.

Liczba wyświetleń: 466
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne