Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rodzinne Biegi Przełajowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie

22.11.2023
W czwartek 9 listopada 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Konstytucji 3 Maja w Męcinie,odbyły się niecodzienne zawody, a mianowicie „Rodzinne biegi przełajowe”.

Głównym celem zawodów było propagowanie zdrowego stylu życia, integracja lokalnej społeczności, ale przede wszystkim świetna zabawa w rodzinnym gronie, na świeżym powietrzu.

Tego dnia dopisała frekwencja rodziców oraz pogoda, a na starcie stanęło 50 uczestników.  Zarówno uczestnicy jak i kibice świetnie się bawili. Zawodnicy bardzo się starali, niejednokrotnie musieli włożyć spory wysiłek w ukończenie biegu. Ale było warto !  Na mecie na każdego uczestnika czekały gromkie brawa i gratulacje. Jednak nie zwycięstwo było w naszych zawodach najważniejsze, ale przede wszystkim świetna zabawa.

Zawody rozgrywane były na zasadzie sztafet oraz biegów przełajowych.  Uczniowie klasy pierwszej i drugiej mieli do pokonania 150 m w formie sztafety, natomiast uczniowie klasy trzeciej  musieli  się uporać z trasą o długości 200m. Sporą kondycją wykazali się rodzice , bo każdy z członków  musiał przebiec pętlę o długości 900m. W drodze powrotnej do szkoły dzieci biegły wspólnie z rodzicami, pełni szczęścia i uśmiechu na twarzy.

Na zakończenie akcji pan dyrektor Bogdan Woźniak podziękował wszystkim za udział w biegach i promowanie zdrowego stylu życia . Wszyscy zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami , a rodzice otrzymali symboliczne kamizelki odblaskowe zapewniając,że za rok znów staną na starcie „Rodzinnych biegów przełajowych”.


Liczba wyświetleń: 241
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne