Pierwszy na terenie gminy Limanowa kort do tenisa oddany do użytku

29.11.2023
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Przyjazna Ziemia Limanowska” na terenie Gmina Limanowa powstał kort tenisowy w Starej Wsi ( sołectwo Wola).

W dniu 23.11.2023 r. dokonano odbioru końcowego inwestycji. W ramach zadania wykonano kort o nawierzchni twardej (dwuwarstwowej poliuretanowej nawierzchni sportowej). Wokół obiektu wykonano ogrodzenie, a zagospodarowanie terenu obejmowało wykonanie utwardzenia przejścia kostką brukową, wykonanie utwardzonego parkingu oraz plantowanie i humusowanie terenu. W ramach zadania zamontowano dwie zadaszone wiaty dla sportowców.

Ogólnodostępny kort znajduje się w najbliższym sąsiedztwie wielofunkcyjnego boiska sportowego, poniżej Szkoły Podstawowej w Starej Wsi, tworząc piękny kompleks sportowy.
W odbiorze uczestniczyli: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Zastępca Wójta Gminy Wojciech Pazdan, Stanisław Piegza - Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Marek Twaróg Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi, Radni Gminy Limanowa: Bogusław Pazdur oraz Iwona Wojak-Ćwik, Ryszard Piszczek - sołtys wsi Stara Wieś Wola oraz Jan Wojtas właściciel firmy WOJTAS realizującej zadanie oraz Artur Sosonowski z Wydziału Inwestycji I Funduszy Europejskich UG Limanowa.
Wartość całego zadania wyniosła 549 695,03, przy dofinansowaniu w wysokości 255 479,00 zł

Liczba wyświetleń: 1926