Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Pamiętamy – uczniowie Szkoły Podstawowej w Mordarce

06.11.2023
"(...) Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią im się płaci.
Chwiejna waluta. Nie ma dnia, 
by ktoś wieczności swej nie stracił. (...)"


Wisława Szymborska
 
Święto Zmarłych, to czas, w którym odwiedzamy groby i wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Kultywując polską tradycję, a tym samym realizując działania akcji „Szkoła pamięta”, 3 listopada, tuż po Święcie Zmarłych uczniowie klas II Szkoły Podstawowej w Mordarce wraz z  wychowawcami udali się na cmentarz wojenny w Limanowej, celem uczczenia pamięci poległych tam żołnierzy. Dzieci zabrały ze sobą znicze, które zapaliły na grobach żołnierzy i minutą ciszy uczciły ich pamięć. Poznały także historię związaną z odwiedzonym miejscem. Pobyt na cmentarzu zakończył się cichą modlitwą, refleksją i pytaniami uczniów. Była to niecodzienna lekcja historii, która pozostanie w pamięci uczniów.
 

Liczba wyświetleń: 440
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne