Kontrole pieców – prośba o zachowanie ostrożności

21.11.2023
Drodzy mieszkańcy docierają do nas informacje o osobach podającymi się za kontrolerów domowych pieców oraz kotłów.

Pojawiły się na terenie gminy przypadki wchodzenia do domów osób , podających  się za kontrolerów z gminy, którzy posługują się fałszywymi legitymacjami. Jednocześnie informujemy, że do  ekointerwencji oraz kontroli domowych pieców oraz kotłów jest  upoważnionych przez Wójta pięć osób, podjeżdżających do mieszkańców służbowym samochodem z logo gminy Limanowa.

Jeżeli wiarygodność osób, które pojawią się u Państwa będzie budzić wątpliwość, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Limanowa w celu ich weryfikacji 18 263-00-39.

W większości  przypadków kontrole są zapowiedziane, a  niezapowiedziane pojawiają się w wyniku  złej jakości powietrza  lub zgłoszenia ekointerwencji przez mieszkańców.
Prosimy mieszkańców o ostrożność i rozwagę.