„Kodujemy, mózg ćwiczymy, przy tym świetnie się bawimy!” – Szkoła Podstawowa w Mordarce

07.11.2023
W dniach 7-22 pażdziernika odbył się kolejny CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania.Jest to oddolna inicjatywa,promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w interesujący sposób.Szkoła Podstawowa w Mordarce  już po raz trzeci wzięła udział w tym prestiżowym wydarzeniu. Aktywności związane z nauką kodowania i programowania były orgaznizowane począwszy od oddziałów przedszkolnych na klasach ósmych kończąc. Swoje wydarzenie, zaznaczone na mapie inicjatyw z całej Europy, nazwaliśmy „Kodujemy, mózg ćwiczymy, przy tym świetnie się bawimy!”, aby zaznaczyć, że podczas wykonywania zadań związanych z programowaniem i kodowaniem nie tylko uczymy się i rozwijamy kompetencje przyszłości, ale przede wszystkim spędzamy czas w ciekawy i atrakcyjny sposób.
Uczniowie i przedszkolaki podczas zajęć z programowania, korzystali z robotów edukacyjnych Photon,Skribot i JIMU. Wykonywanie kolejnych zadań było dla naszych podopiecznych niezwykle ekscytujące, każdy z niecierpliwością czekał na swoją kolej, a kiedy udało się zaprowadzić robota w wyznaczone miejsce radości nie było końca. Dzieci wykonywały również zadania z kodowania, z wykorzystaniem plansz, tablicy multimedialnej oraz na kartkach.
Starsi uczniowie rozwijali kreatywność i umiejętność logicznego myślenia programując ruch robotów za pomocą aplikacji mobilnej. Uczniowie z dużym zaangażowaniem tworzyli programy odkrywając nowe możliwości robotów.

Nowe technologie dla naszych uczniów nie są już tajemnicą. W każdym kolejnym ćwiczeniu uczniowie wykazują się nowymi pomysłami, potrafią współpracować ze sobą i wytrwale dążą do celu.
Jako społeczność szkolna cieszymy się, że po raz kolejny mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do puli wszystkich aktywności w tym wydarzeniu.

Organizatorzy tygodnia kodowania: Małgorzata Warzecha, Klaudia Matyasik-Bieda, Kazimiera Matyasik, Barbara Ryś, Angelika Dąbrowska-Stasica, Agata Tomera, Grażyna Kunicka, Małgorzata Kądziołka