Za nami XXXII sesja Rady Gminy Limanowa

30.10.2023
W dniu 26 października 2023 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się XXXII sesja Rady Gminy Limanowa.

Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Młyński, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum oraz przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia. W posiedzeniu sesji  uczestniczyli radni, sołtysi, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, jego Zastępca – Wojciech Pazdan, kierownicy i dyrektorzy wydziałów oraz jednostek organizacyjnych gminy, a także zaproszeni goście: Stefan Hutek – radny Powiatu Limanowskiego,Stanisław Piegza -  radny Powiatu Limanowskiego.

W trakcie posiedzenia Wójt Gminy Jan Skrzekut przedstawił sprawozdanie z realizacji zadań w okresie międzysesyjnym.Radni zapoznali się także z informacją o nieprawidłowościach stwierdzonych w analizowanych oświadczeniach majątkowych, składanych corocznie do Wójta Gminy Limanowa i Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa.

Podczas sesji Rada Gminy dokonała wyboru ławnika do Sądu Rejonowego w Limanowej na kadencje 2024-2027, którym wybrany został  Henryk Gąsiorek.

W dalszej części posiedzenia radni przystąpili do podjęcia uchwał zgodnie z przyjętym porządkiem obrad, a mianowicie:

a.zmian w budżecie,
b.zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
c.wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej w miejscowości Stara Wieś,
d.przyjęcia na 2024 r. programu współpracy Gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie Gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa,
e.zaopiniowania projektu audytu krajobrazowego sporządzonego przez Zarząd Województwa Małopolskiego,
f.zatwierdzenia „Programu prac na czas robót w obrębie systemu korzeniowego drzew przy kamiennym murze otaczającym kościół pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie”.

Podczas posiedzenia radni i sołtysi poruszyli kwestie związane z:

- rozstrzygnięciem postępowania przetargowego inwestycji pn. Budowa sieci kanalizacji zachodniej części gminy Limanowa. Etap I,
- podjęciem interwencji w związku z zapadniętą studzienką po budowie kanalizacji w Młynnem,
- zabezpieczeniem środków w budżecie w celu wykonania przejścia dla pieszych w Pisarzowej „na końcu wsi”,

Jednocześnie radni Gminy wyrazili słowa podziękowania za zrealizowane inwestycje w gminie, w tym wykonanie remontu stołówek w 5 szkołach gminnych i zakup sprzętu kuchennego.

Podziękowano także za zabezpieczenie środków na budowę przedszkola, żłobka i zaplecza sportowego w Starej Wsi I z programu Polski Ład, jak również drogi Stara Wieś – Pożary -Słopnice ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w 2024 r.

Na przedstawione wnioski i zapytania odpowiedzi udzielił Wójt Gminy Jan Skrzekut oraz Wicewójt Wojciech Pazdan.