Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie wygrywa gminne Igrzyska Dzieci w halowej piłce nożnej

03.10.2023
W dniu 03 października br.  na hali sportowej w Rupniowie rozegrano Igrzyska Dzieci w Piłce Halowej Chłopców. W walce o podium uczestniczyło aż 12 drużyn z gminnych szkół.

Po zaciętej sportowej rywalizacji rozegrane mecze ostatecznie wyłoniły zwycięską  drużynę, którą okazała się drużyna chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie, przygotowaną przez nauczyciela wychowania fizycznego – Mirosława Smolenia.

Skład drużyny:
Dudczyk Jakub, Dudzik Maksymilian, Frączek Oskar, Górka Jakub, Kochański Błażej, Pawlik Radosław, Smoleń Bartosz, Marek Woźniak oraz Przemysław Woźniak.

Klasyfikacja końcowa turnieju :

I miejsce – SP nr 1 Męcina

II miejsce – SP Pisarzowa

III miejsce – SP Pasierbiec

IV miejsce - SP Mordarka
pozostałe drużyny otrzymały dyplomy za udział a były to szkoły: nr 1 w Starej Wsi, nr 2 w Starej Wsi, nr 2 w Męcinie, nr 2 w Siekierczynie, w Młynnem. w Kłodnem, Rupniowie oraz w Nowym Rybiu.

Wręczenie nagród oraz pucharów  uczestnikom rozgrywek piłkarskich dokonała Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut,oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Rupniowie Robert Piwowarczyk.

Zwycięska drużyna chłopców z Męciny walczyć będzie teraz o jak najlepszą pozycję na Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego w Halowej Piłce Nożnej w dniu 19 października – czwartek, które odbędą się w Szkole Podstawowej nr 1 w  Mszanie Dolnej.

ŻYCZYMY POWODZENIA!