Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ślubowanie w Szkole Podstawowej nr 2 w Siekierczynie

17.10.2023
11 października 2023 roku odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie. Uroczystość tak ważną w  życiu każdego pierwszoklasisty, ich rodziców oraz całej społeczności szkolnej uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Limanowa  Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej  Edyta Król, Ks. Proboszcz Kazimierz Matusik, Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Szymoniak.

Zanim uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Sprawdzona została ich wiedza i umiejętności w następujących kategoriach: matematyczne omnibusy, artyści, literaci, strażnicy domowego ogniska, klasowi muszkieterowie.
Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Po zakończonej prezentacji nastąpiło ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. W niezwykle podniosłej atmosferze uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom, pomagać każdemu potrzebującemu pomocy.
Również Rodzice pierwszoklasistów ślubowali, że będą swoje dziecko kochać i wspierać, cenić w nim to, co najlepsze, słuchać uważnie, cieszyć się jego dzieciństwem i pamiętać, że dziecko jest wspaniałym darem.
 
Po złożeniu ślubowania odbyło się pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie, którego dokonali Wójt Gminy Limanowa i Pani Dyrektor szkoły. Każdy pierwszoklasista odebrał legitymację szkolną. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej.Wójt i Pani Dyrektor skierowali do uczniów i ich rodziców wiele ciepłych słów składając wszystkim  najserdeczniejsze życzenia.
Pani Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej, rodziców, środowiska lokalnego oraz w imieniu własnym podziękowała i wyraziła ogromną wdzięczność  Wójtowi Janowi Skrzekutowi oraz Jego Zastępcy Wojciechowi  Pazdanowi – za przychylność i  ogrom starań dotyczących rozpoczęcia prac  - rozbudowy szkoły i budowy sali gimnastycznej. Słowa podziękowania skierowała także  Dyrektor GZOS, Księdza Proboszcza za wspieranie naszych działań.

Na zakończenie dzieci otrzymały wiele podarunków od przedstawicieli Gminy Limanowa, Rodziców, Rady Rodziców, Dyrektora i Wychowawcy klasy.Uwieńczeniem uroczystości była wspólna fotografia i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Gratulujemy wszystkim pierwszoklasistom życząc im wielu sukcesów, samych piątek, szóstek oraz wielu  przyjaciół wkoło.


Liczba wyświetleń: 459
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne