Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ostatnie prace przy budowie wieży widokowej na górze Kamionna

27.10.2023
Trwają ostatnie prace przy budowie wieży widokowej na górze Kamionna (801 m n.p.m).Obiekt o wysokości 29 metrów powstaje na styku powiatów bocheńskiego i limanowskiego i  jest wspólnym przedsięwzięciem Gminy Limanowa, Gminy Żegocina, Gminy Trzciana, Gminy Laskowa oraz Województwa Małopolskiego.

29-metrowa konstrukcja zwieńczona zadaszonym tarasem o powierzchni 64 metrów kwadratowych umożliwi podziwianie krajobrazu,który dotąd przysłonięty był drzewami. Z wieży będzie można podziwiać m.in. widoki na Gorce i Tatry, a także na Kraków i Nową Hutę. Identyfikację poszczególnych punktów ułatwią opisane i zamontowane na wieży tablice z  panoramami widokowymi.
Prace przy budowie wieży widokowej trwają od wiosny 2023. Realizuje je spółka Ekobudstal z Chorzowa. Oficjalne oddanie obiektu do użytku powinno nastąpić jeszcze w tym roku. Inwestycja pochłonie  prawie 1,6 mln zł, a jej koszty  zostaną podzielone równo pomiędzy wszystkich Partnerów.


                 

Liczba wyświetleń: 799
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne