Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Odblaskowy Festyn w Szkole Podstawowej nr 4 w Limanowej

30.10.2023
28 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 w Limanowej odbył się odblaskowy festyn, który był zwieńczeniem wielu przedsięwzięć podejmowanych przez tę szkołę w ramach ogólnopolskiej akcji „Odblaskowa Szkoła".

Pogoda tego dnia była łaskawa. Uczniowie i ich rodzice tłumnie zjawili się na sali gimnastycznej. Swoją obecnością zaszczycił nas Przewodniczący Rady Miasta Limanowa pan Wiesław Sędzik oraz Radny Gminy Limanowa pan Daniel Łącki.Festyn rozpoczął się od krótkiego występu artystycznego. Na początku przedstawienie ,,Świeć przykładem" zaprezentowali rodzice. Następnie uczennice klasy 4 zaśpiewały piosenkę ,,O bezpieczeństwo dbam" specjalnie napisaną na tę edycję ,,Odblaskowej szkoły". Na koniec tej części odbył się Odblaskowy Pokaz Mody, zaprezentowany przez uczniów klas najmłodszych.


Po części artystycznej, przed szkołą, na dzieci czekały nie lada atrakcje. Dzięki uprzejmości służb państwowych: Zespołu Ratownictwa Medycznego, Wojska Obrony Terytorialnej, funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Łososiny Górnej oraz Auto Moto Klubowi, dzieci mogły poznać bliżej ich ciężką pracę oraz  dowiedzieć się wiele o bezpieczeństwie. Uczestnicy festynu mieli możliwość podejść do specjalnie przygotowanych stoisk, w których służby prezentowały swoją pracę i sprzęty potrzebne do ratowania życia. Dużym zainteresowaniem cieszyły się narzędzia do rozcinania metali, potrzebne podczas wydostawania ludzi z wypadku. Dzieci uświadomiły sobie, jak ważnym jest być widocznym na drodze, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.


Podczas festynu uczniowie brali udział w zabawach i konkursach: turnieju rowerowym, odblaskowej foto-budce, kolorowaniu znaków drogowych, wykonaniu znaków z kreatywnych drucików, odblaskowych sportowych zabawach z piłką nożną, malowaniu twarzy. Każdy z uczestników otrzymał również gadżety odblaskowe.


Dzięki wsparciu sponsorów: Rady Rodziców, firmie Tymbark S.A. oraz rodziców z poszczególnych klas, uczestnicy festynu mogli wzmocnić swoje siły pysznymi wypiekami i napojami.


Dziękujemy za wspólną zabawę!


Liczba wyświetleń: 409
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne