Modernizacja zaplecza sportowego LKS Mordarka

25.10.2023
W październiku br. mialo miejsce przekazanie promesy przez  wiceministra Andrzeja Guta-Mostowego  w zakresie modernizacji obiektów sportowych w ramach programu „Sportowa Polska 2023”. Promesę dla Gminy Limanowa odebrał Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa przy uczestnictwie wykonawcy zadania Jana Wojtasa.

Gmina Limanowa otrzymała środki  w wysokości 744 200,00 zł na zadanie pn. „Rozbudowa budynku wielofunkcyjnego  w  Mordarce  wraz  z zagospodarowaniem terenu”. Budynek znajduje się  na dz. ew. nr 1454 w Mordarce. Jego rozbudowa będzie polegała na całkowitej zmianie układu pomieszczeń w starej części budynku na parterze i wyodrębnieniu w niej szatni, pomieszczenia sędziów, ogólnodostępnej toalety i natrysków. W dobudowywanej części znajdą się pomieszczenia szatni dla zawodników, zaplecze sanitarne, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze  i klatka schodowa. Na części na piętrze znajdzie się  pomieszczenie dla administracji klubu wraz  z zapleczem. Rozbudowa obejmie również instalacje wewnętrzne oraz urządzenie miejsc postojowych.

Obiekt wybudowany w 2003 roku przez cały okres użytkowania nie był remontowany (w roku 2018 wykonano drobny remont przeciekających kominów) przez co wymaga gruntownej modernizacji. Budynek projektowano i budowano w czasie, gdy drużyna seniorska LKS Mordarka występowała
w rozgrywkach klasy B (najniższa liga piłkarska), a wymagania co do zapleczy sportowych nie były wysokie.  W kolejnych sezonach  drużyna awansowała do klasy A, a w samym klubie sukcesywnie rosła  ilość drużyn młodzieżowych i dziecięcych powodując konieczność zwiększenia pomieszczeń zarówno dla zawodników, jak i dla administracji. Dodatkowo drużyna aspiruje do gry w lidze okręgowej, co wiąże się  z koniecznością spełnienia wyższych wymogów dotyczących zaplecza sportowego, co dodatkowo uzasadnia konieczność modernizacji obiektu i dostosowanie budynku do aktualnych potrzeb.

W 2021 roku zostało zlecone wykonanie dokumentacji projektowej rozbudowy i przebudowy budynku, a pod koniec 2022 r. rozstrzygnięto postepowanie przetargowe na realizacje robót budowlanych. Realizacja zadania została zaplanowana na lata 2023-2025, a jego wartość to 2 089 770,00 zł.