Modernizacja kompleksów Orlik w miejscowości Męcina i Pisarzowa.

26.10.2023

W miejscowości Pisarzowa roboty budowlane polegały m.in. na wymianie zniszczonych fragmentów nawierzchni poliuretanowej na boisku wielofunkcyjnym, wymianie sprzętu sportowego trwale mocowanego do podłoża, konserwacji i uzupełnieniu ogrodzenia oraz remoncie budynku zaplecza sanitarno-szatniowego. Wykonawcą była firma Usługowo-Handlowa Ro-Ma Marian Rojek z Leksandrowej.

Zakres robót na Orliku w Męcinie obejmował m.in. : wymianę nawierzchni ze sztucznej trawy na boisku piłkarskim, wymianę sprzętu sportowego trwale mocowanego do podłoża, wymianę siatek piłkochwytów oraz konserwację elementów ogrodzenia.Wykonawcą tej części inwestycji była firma EVERSPORT z Warszawy.

W odbiorach uczestniczyli: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Zastępca Wójta Wojciech Pazdan, Kierownik Wydziału Inwestycji i Funduszy Europejskich Stanisław Piegza, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie Grzegorz Krzak, Radni Gminy Limanowa: Antoni Frączek, Andrzej Malinowski, Jerzy Jabłoński oraz przedstawiciele Wykonawców zadania.

Całkowita wartość zadania to 639 695,08 zł, w tym dofinansowanie w wysokości 319 847,00 zł.

Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej,  których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki  w ramach Programu modernizacji kompleksów sportowych „MOJE BOISKO – ORLIK 2012” – EDYCJA 2022.