Młodzież z Mordarki i Pasierbca z tytułem Mistrzów Gminy w Koszykówce 3x3

17.10.2023
W dniu 17 października br. w hali sportowej w Pasierbcu rozegrano Mistrzostwa Gminy Limanowa w  Piłce Koszykowej 3x3 Chłopców i Dziewcząt w Kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej.
W walce o podium uczestniczyło 9 drużyn chłopców oraz 6 drużyn dziewcząt.

Po zaciętej rywalizacji rozegrane mecze ostatecznie wyłoniły zwycięskie drużyny :

Kategoria Dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Pasierbcu  składzie: Górska Liliana, Papież Martyna, Pietrona Wiktoria oraz Pławecka Małgorzata – opiekun Maciej Zawadzki.

II miejsce – SP nr 1 w Starej Wsi
III miejsce – SP Wysokie
IV miejsce – SP Kłodne
oraz  udział SP Młynne i SP nr 1  Siekierczyna

Kategoria Chłopców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Mordarce w składzie: Bernacki Maciej, Jaworz-Dutka Krzysztof, Kęska Mateusz, Mamak Filip, Frączek Alan oraz Ryś Wojciech - opiekun Janusz Zelek

II miejsce – SP Młynne
III miejsce – SP Pasierbiec
IV miejsce – SP Rupniów
oraz  udział dla SP nr 1 Siekieczyna, Wysokie, Kłodne, nr 1 Męcina oraz nr 1 Stara Wieś.

Wręczenie nagród oraz pucharów uczestnikom rozgrywek koszykarskich dokonał Dyrektor Szkoły Podstawowej w Pasierbcu Zbigniew Król.

Przed zwycięskimi drużynami z Mordarki oraz Pasierbca kolejne wyzwanie sportowe – walka o podium na Mistrzostwach Powiatu Limanowskiego w Koszykówce 3x3 Młodzieży  w dniu 24 października 2023r. które odbędą się w SP nr 3 w Limanowej. Życzymy Powodzenia!