Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Mistrzostwa Małopolski w biegu na orientację- Chrzanów -30.09.2023

05.10.2023
30 września podczas Mistrzostw Małopolski w biegu na orientację spisała się ekipa „Patrii” Młynne. W Pogorzycach niedaleko Chrzanowa rozegrany został bieg średniodystansowy i bieg sztafetowy.

Podczas biegu średniodystansowego nie do pokonania byli: Wojciech Sowa(M10), Tomasz Troska (M10N), Krystian Król(M12), Julita Mordarska (K12), Antoni Bałaziński(M14), Urszula Zelek(K35). Całą szóstka zdobyła złote medale. Do tego ze srebrem  Szymon Stypuła(M10), a z brązem Magdalena Fitrzyk (K16) i Robert Zaborowski (M10N).

Po kilku godzinach przerwy rozegrane zostały emocjonujące biegi sztafetowe. Nasza najmocniejsza sztafeta KM14 Dawid Kurnyta, Filip Zelek i Antoni Bałaziński stoczyła emocjonującą walkę z ekipą Wawelu Kraków i ostatecznie pokonała krakowską ekipę o 2 minuty. Drugi złoty medal przypadł w udziale naszym najmłodszym w KM10 – Szymon Stypuła, Wojciech Sowa i Wanda Piszczek. Srebrne medale zawisły na piersiach sztafety KM12 – Nina Dunikowska, Julita Mordarska i Krystian Król. Brązowe medale przypadły w udziale sztafecie Dominik Sułkowski, Michał Sajdak i Bartłomiej Zelek.

Trzynaście medali w dwóch biegach to znakomity wynik. Za tydzień weekend na Śląsku, gdzie w Gliwicach i Rybniku rozegrane zostaną Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Na liście startowej ponad 200 zawodników, ale walczymy.

Dziękujemy za wsparcie w tym sezonie Gminie Limanowa, firmom Elfach, Indeco i Midrew.
 


Liczba wyświetleń: 408
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne