Janie Pawle II- pamiętamy ! Dzień Papieski w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

20.10.2023
19 października 2023r. w Szkole Podstawowej w Pasierbcu obchodzony był Dzień Papieski. Z tej okazji wolontariusze Szkolnego Koła Caritas pod kierunkiem opiekunów, przygotowali montaż słowno-muzyczny na temat pontyfikatu Jana Pawła II. Wolontariusze SKC w przystępny i ciekawy sposób zaprezentowali działalność Papieża Polaka, uświetniając apel pięknymi pieśniami, także tymi bliskimi sercu Jana Pawła II. W trakcie spotkania miało miejsce uroczyste przyjęcie w poczet wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas 16 nowych uczniów.

Dziś można było także zakupić "papieską kremówkę" i tym samym wesprzeć akcję "Szkoła- Szkole" koordynowaną przez Caritas Polska. Z racji Dnia Papieskiego uczniowie i nauczyciele założyli dziś do szkoły biało-żółte stroje, aby w ten sposób pokazać, że pamiętają o święcie Polskiego Papieża.To był szczególny i piękny dzień w kalendarzu szkolnych wydarzeń.