Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Pasierbcu

27.10.2023
25 października 2023 roku w Szkole Podstawowej w Pasierbcu obchodzony był Dzień Języków Obcych.

Głównym celem imprezy było podkreślenie, jak ważna jest znajomość języków obcych we współczesnym świecie. Uczniowie wszystkich klas i oddziałów przedszkolnych z dużym zaangażowaniem przygotowali się do tego wydarzenia. Podczas porannych apeli zaprezentowali muzyczno-taneczny program artystyczny z wesołymi scenkami, ulubionymi piosenkami oraz ciekawostkami na temat różnych krajów.

Tego dnia wszyscy pamiętali o założeniu odzieży w barwach flagi Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Szkolne korytarze zostały ozdobione flagami obcojęzycznych państw oraz pracami projektowymi z najważniejszymi zabytkami oraz atrakcjami turystycznymi Wysp Brytyjskich. Najbardziej oczekiwanym momentem okazało się rozstrzygnięcie organizowanych wcześniej konkursów.

Pan Dyrektor wręczył dyplomy z upominkami młodszym uczniom - uczestnikom konkursu na najbardziej kreatywną flagę Zjednoczonego Królestwa - "The Union Jack Flag of The UK ", a także starszym uczniom - uczestnikom "Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej ". Zwycięzcy konkursów otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez firmę FAKRO oraz wydawnictwa: Nowa Era, Pearson i Mac Edukacja.

Organizatorzy bardzo dziękują Sponsorom za podarowane gadżety i upominki.Szkolny Dzień Języków Obcych utwierdził uczniów w przekonaniu, że warto uczyć się języków obcych, gdyż ta umiejętność otwiera okno na świat .