Doposażenia i remonty w pięciu kuchniach i stołówkach gminnych szkół

10.10.2023
Zakończono prace remontowe w stołówkach w szkołach podstawowych w Młynnem, w Mordarce, w Pisarzowej, w Rupniowie i szkole Podstawowej nr 2 w Starej Wsi, na które Gmina Limanowa otrzymała wsparcie finansowe w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Na każdą ze szkół przeznaczono 80 tysięcy złotych.

W odbiorach zakupionych urządzeń oraz wykonanych remontów uczestniczyli: Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa, Wojciech Pazdan Zastępca Wójta Gminy Limanowa, Edyta Król  Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Artur Sosnowski z wydziału Inwestycji i Funduszu Europejskich UG Limanowa, wykonawcy zadań Jan Wojtas oraz Marian Sułkowski. W poszczególnych miejscowościach w zakończeniu inwestycji brali udział w:

-Młynnem dyrektor szkoły Bożena Golonka, radni Gminy Limanowa Daniel Łącki i Leszek Twaróg;
-Mordarce dyrektor szkoły Paweł Ciuła, radny Gminy Limanowa Adam Ryś oraz sołtys Kazimierz Wojtas;
-Pisarzowej dyrektor szkoły Renata Długosz oraz radny Gminy Limanowa Antoni Frączek;
-Rupniowie dyrektor szkoły Robert Piwowarczyk oraz radny Gminy Limanowa Stanisław Adam Kita;
-Starej Wsi dyrektor szkoły Marek Twaróg.

W ramach otrzymanych środków finansowych wykonano prace remontowe i zakupiono dodatkowe wyposażenie gastronomiczne do kuchni oraz do jadalni, z której korzystają uczniowie i wychowankowie szkół Gminy Limanowa. Zakres prac w poszczególnych szkołach obejmuje m.in.: remont posadzek i ścian, wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej, remont instalacji wentylacyjnej, instalacji elektrycznej i instalacji wodociągowo–kanalizacyjnej oraz wyposażenie kuchni, jadalni i zaplecza (sprzęt kuchenny, meble, garnki, naczynia, sztućce, itp.).

Całkowita wartość zadania wynosi 619 772,00 zł brutto, przy pozyskanym dofinansowaniu w kwocie 400 000,00 zł.

Wartość realizowanego zadania z podziałem na szkoły:

Szkoła Podstawowa w Młynnem – 106 494,46 zł,
Szkoła Podstawowa w Mordarce – 153 980,39 zł,
Szkoła Podstawowa w Pisarzowej – 111 946,21 zł,
Szkoła Podstawowa w Rupniowie – 108 459, 40 zł,
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starej Wsi – 138 891,54 zł.