Code Week 2023 w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu.

23.10.2023
Europejski Tydzień Kodowania to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. W to wyjątkowe wydarzenie włączyła się również społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu.Uczniowie szkoły przez cały październikowy tydzień brali udział w zajęciach wykorzystujących programowanie w nauce i zabawie, korzystając z narzędzi informatycznych. Uczyli się programować, nabywali kompetencje związane z kodowaniem, rozwijali kreatywność, logiczne myślenie i ciekawość.

Chociaż Code Week dobiegł końca, wychowankowie szkoły nie kończą przygody z kodowaniem – zabawa będzie trwa cały rok, zwłaszcza na lekcji informatyki.