Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wystawa prac rzeźbiarza ludowego Jana Kołodziejczyka w bibliotece Szkoły Podstawowej w Pasierbcu

22.09.2023
Z okazji 130 rocznicy urodzin pasierbieckiego rzeźbiarza ludowego - Jana Kołodziejczyka - w bibliotece Szkoły Podstawowej w Pasierbcu zorganizowana została wystawa prac artysty pt. "Jan Kołodziejczyk - rzeźbiarz ludowy z Pasierbca". Wystawa dostępna jest dla uczniów, rodziców i osób zainteresowanych w godzinach pracy biblioteki. W ramach lekcji plastyki oraz zajęć bibliotecznych uczniowie poszczególnych klas zapoznani zostają z biografią rzeźbiarza oraz oglądają wybrane prace artysty. W bibliotece zamieszczony jest także krótki życiorys Jana Kołodziejczyka, zredagowany na podstawie publikacji Edwarda Traczyńskiego i Stanisława Ptaszka. Wystawa cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Jest wspaniałą okazją do rozpowszechnienia twórczości Jana Kołodziejczyka w środowisku lokalnym.


Liczba wyświetleń: 462
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne