Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Patria Młynne z medalami na Klubowych Mistrzostwach Polski w biegu na orientację!

14.09.2023
W dniach 8-10 września 2023r. 22 osobowa reprezentacja klubu Patria Młynne, wybrała się do Przemyśla na Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu na orientację. Ogółem w KMP wystartowało ponad 560 zawodników, z prawie 50 klubów z całej Polski.

W programie były trzy starty :

8 września – piątek – bieg sprinterski nocny – Przemyśl Stare Miasto

Znakomicie rozpoczęły się dla nas te zawody. Pierwsza konkurencja i mamy już medal! Mamy wicemistrza Polski!!! Antek Bałazinski mega wynik i srebrny medal!!!. 7 miejsca Wojtka Sowy i 8 - Wandy Piszczek! Na 10 miejscu rywalizację kończy Hanna Wiktor. Bardzo dobry wynik Michała Sajdaka(15) i Julity Mordarskiej(12). Ten bieg, to przede wszystkim spora dawka adrenaliny dla najmłodszych zawodników, którzy po raz pierwszy wystartowali w biegu nocnym i pokazali się z dobrej strony.

9 września – sobota – bieg średniodystansowy.

Tym razem ton rywalizacji w naszym klubie nadawali najmłodsi. Po bardzo dobrym biegu Wanda Piszczek zajmuje znakomite 5 miejsce, a Wojciech Sowa plasuje się na 6 pozycji. W pierwszej dziesiątce jeszcze : 9 - Antoni Bałaziński, 10 – Anna Stypuła, 10 – Szymon Stypuła. Dobry występ Niny Dunikowskiej(14).

10 września – niedziela.

Tego dnia nasi zawodnicy rywalizowali w Pucharze Twierdzy Przemyśl w kategorii duetów.W kategorii junior 1 miejsce dla naszej dwójki – Oskar Mordarski i Antoni Bałaziński. 8 miejsce dla drugiego naszego juniorskiego duetu: Filip Zelek , Król Maksymilian. Spośród naszych pozostałych wyników na uwagę zasługuje wysokie 7 miejsce naszych juniorek: Magdaleny Fitrzyk i Martyny Zelek oraz 10 pozycja dla Krystiana Króla i Michała Sajdaka.

Wyniki świetne, a przed nami dalsza część jesiennej rywalizacji : Mistrzostwa Małopolski w Chrzanowie oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Gliwicach i Rybniku.

Dziękujemy naszym sponsorom i instytucjom, które wobec bardzo wysokich kosztów każdego wyjazdu wspierają nas finansowo : Gmina Limanowa, Elfach Limanowa, Indeco Piotr Wilczek, Midrew Paweł Michura. Bardzo dziękujemy!


Liczba wyświetleń: 577
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne