Narodowe Czytanie w tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej

04.09.2023
Narodowe Czytanie w tym roku w Gminnej Bibliotece Publicznej będzie miało formę on-line. Premiera będzie w sobotę, 9 września, o godzinie 9.00 na kanale lokalnej telewizji: TV28, stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi oraz Gminy Limanowa. Scenerią do czytanej lektury będą urokliwe zakątki gminy Limanowa, nawiązujące do miejsc, w których rozgrywa się akcja książki Elizy Orzeszkowej.
"Nad Niemnem to książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…) Spotkajmy się z rodzinami Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innymi postaciami, wysłuchajmy ich rozmów o Polsce, ale też tych codziennych pogawędek „przy polskim stole”. Odkryjmy na nowo atmosferę tego dzieła, bogatą nadniemeńską przyrodę, wspaniałe pejzaże i krajobrazy. Przypomnijmy wreszcie ważne dziedzictwo Powstania Styczniowego, które powraca we wspomnieniach bohaterów i legendzie jako symbol i fundament narodowej pamięci i którego znaczenie jest istotne także dla innych narodów naszego regionu"