Dożynki Gór Wyższych, Niższych oraz Podgórza -Pisarzowa

04.09.2023
Dożynki to ludowe święto połączone z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych oraz za szczęśliwe zbiory. Według tradycji wieńce dożynkowe były zanoszone do kościoła jako podziękowanie rolników za obfite plony.
Sierpień i wrzesień to czas, w którym w wielu miejscowościach odbywają się uroczystości dożynkowe. Również w tym roku nie mogło zabraknąć tradycyjnych imprez związanych ze świętowaniem zbiorów.3 września tradycyjne dożynki miały miejsce w Pisarzowej. Było odświętnie, smacznie oraz kolorowo.
 „Święto Plonów” w Pisarzowej, rozpoczęło się przemarszem barwnego korowodu dożynkowego, po czym nastąpiło uroczyste poświęcenie wieńca dożynkowego, przygotowanego przez mieszkańców gór wyższych, niższych i podgórza, które zostały złożone w kościele wraz z darami zebranymi z pól. Nad całością organizacji czuwała Władysława Rosiek.Świętowanie rozpoczęło się mszą św. sprawowaną przez biskupa Miroslawa Gucwę.

W uroczystości udział wzięli udział m.in. Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, sołtys Pisarzowej Andrzej Malinowski oraz radny gminy Limanowa Antoni Frączek.