Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Bezpieczni na drodze- Szkoła Podstawowa w Mordarce

27.09.2023
Bezpieczeństwo uczniów to nasz priorytet. Już od pierwszego dzwonka podejmujemy działania w tym kierunku. Z tego względu od lat ściśle współpracujemy ze służbami mundurowymi. Czynnie uczestniczymy w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „ Bezpieczna droga do szkoły” , która na stale wpisała się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły.

W tym roku to szczególne wydarzenie miało miejsce 26 września. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mordarce odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej oraz ratownicy Auto Moto Klub Limanowa.
Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zasada bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Potem odbyła się praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię. Następnie ratownicy szczegółowo omówili i zaprezentowali zasady udzielania pierwszej pomocy, po czym chętni przystąpili do działań praktycznych. Ponadto pokazali najmłodszym sprzęt do ratowania życia, który wykorzystują podczas wypadków drogowych.
Po krótkim przeszkoleniu podjęliśmy działania na rzecz akcji.Dzieci pod czujnym okiem policjantów przystąpiły do kontroli drogowej. Akcja polegała na zatrzymywaniu kierowców. Kierowcy jadący zgodnie z przepisami otrzymywali uśmiechnięte odblaski, a łamiący przepisy zamiast mandatu pieniężnego karani byli zjedzeniem plasterka cytrynki.

Dzieci otrzymały od ratowników upominki, które zapewne będą przypominać im o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze. Dzięki życzliwości policjantów  mogły wsiąść na motory policyjne.
Wyrazy podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie akcji.


Liczba wyświetleń: 354
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne