Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

17 września zapraszamy na XII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego.

15.09.2023
17 września br. XII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego"Beskidzka Podkówecka" zawita do Pisarzowej.Miejscem imprezy będzie plac obok stadion LKS Olimpia. Festiwal ma charakter konkursu. Wydarzenie ma na celu promować nie tylko kulturę regionu, ale przede wszystkim pokazuje jego przeogromne bogactwo i różnorodność. Wystąpi w nim aż 9 zespołów z terenu Beskidu Wyspowego w tym 4 w kategorii Zespoły dziecięce, 4 w kategori Zespoly Regionalne-dorośli i 1 w kategori Muzyki Ludowe-dorośli.

W programie imprezy nie mogło zabraknąć występu miejscowego Zespołu Regionalnego "Kijom Worci". Podczas wydarzenia odbędzie się również kiermasz produktów regionalnych. A więc przy tańcu i muzyce będzie można również skosztować tradycyjnych przysmaków i potraw przygotowanych przez członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Pisarzowej i Sowlin. Dla najmłodszych przewidziane są dmuchańce, malowanie twarzy przez Animatorów.


​Ramowy program występów zgłoszonych do konkursu zespołów przedstawia się następujaco:
Na zakończenie wieczoru zaplanowana jest zabawa taneczna z kapelą ZBYRNI, która przewidziana jest na godzine 20.00.

Osoby potrzebujące tłumacza migowego proszone są o zgłaszanie do Urzędu Gminy Limanowa takiej potrzeby mailowo do dnia 16.09.2023- [email protected].

Patronat honorowy wydarzenia objął Mieczysław Uryga Starosta Limanowski.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Malopolskiego w ramach konkursu pn."Małopolska Gościnna".


 


Liczba wyświetleń: 2042
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne