Spotkanie autorskie z Nina Majewską-Brown w Gminnej Bibliotece w Pisarzowej

07.08.2023
W imieniu organizatora zapraszamy 10 sierpnia, w czwartek, na wyjątkowe spotkanie do Biblioteki w Pisarzowej z autorką książek o tematyce obozowej.

Nina Majewska-Brown ukończyła filologię polską i klasyczną oraz dziennikarstwo na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Przez wiele lat pracowała w dużych polskich wydawnictwach, zajmowała się promocją książek, współpracowała z popularnymi autorami. Debiutowała w 2015 roku. Tworzy powieści obyczajowe oraz historyczne – oparte na losach prawdziwych ludzi.

Punktem zwrotnym w karierze pisarskiej Niny Majewskiej-Brown stała się książka Tajemnica z Auschwitz, opowiadająca losy kobiety, która trafiła do Auschwitz niejako w zastępstwie za męża. Trudną rzeczywistość obozową autorka kolejno opisywała w książkach – Anioł życia z Auschwitz (historia położnej, która opiekowała się więźniarkami), Dwie twarze (ukazujące życie prywatne oficerów pracujących w obozie Auschwitz-Birkenau), Ostatnia „więźniarka" Auschwitz (historia osoby, która do dziś związana jest z obozem), Ocalona z Auschwitz (opowieść o kobiecie, za którą życie w obozie oddał jej mąż), Z Powstania do Auschwitz (historia osób, które do obozu trafiły w czasie Powstania Warszawskiego).