„Posiłek w szkole i w domu”- podpisanie umów z wykonawcami zadań

03.08.2023

W dniu 1 sierpnia 2023 r. w Urzędzie Gminy Limanowa zostały zawarte umowy z wykonawcami na realizację zadań doposażenia i poprawy standardu funkcjonowania stołówek szkolnych w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

W wyniku postępowania przetargowego wyłoniono dwu wykonawców:

Marian Sułkowski STAM-BUD Zakład Ogólnobudowlany – Szkoła Podstawowa w Młynnem i Szkoła Podstawowa w Rupniowie oraz Jan Wojtas Usługi Ogólnobudowlane – Szkoła Podstawowa w Mordarce, Szkoła Podstawowa w Pisarzowej i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starej Wsi.

W imieniu Gminy Limanowa umowy podpisał Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut przy obecności Edyty Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej oraz Agaty Marcisz specjalisty ds. zamówień publicznych.

Przypomnijmy, że Gmina Limanowa otrzymała największe dofinansowanie dla jednego samorządu w całej Małopolsce dzięki jakości i poprawność złożonych wniosków oraz zaangażowaniu samorządu.

Zakres przedmiotowego zamówienia w poszczególnych szkołach obejmuje m.in.: remont posadzek i ścian, wymiana stolarki drzwiowej wewnętrznej, remont instalacji wentylacyjnej, instalacji elektrycznej i instalacji wodociągowo–kanalizacyjnej oraz wyposażenie kuchni, jadalni i zaplecza (sprzęt kuchenny, meble, garnki, naczynia, sztućce, itp.).

Wartość realizacji zadania obejmującego w/w pięciu szkół wynosi 619 772,00 zł brutto.

Przedmiotowe zadania inwestycyjne objęte są dofinansowaniem ze środków budżetu Państwa realizowane w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019 – 2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizacje stołówek i miejsc spożywania posiłków. Środki z tego programu Gmina Limanowa otrzymała po raz trzeci.

Termin realizacji wszystkich zadań tj. 30 września 2023r.
Wartość uzyskanego dofinansowania wynosi 400 000,00 zł.

Wartość realizowanego zadania z podziałem na szkoły:
Szkoła Podstawowa w Młynnem – 106 494,46 zł,
Szkoła Podstawowa w Mordarce – 153 980,39 zł,
Szkoła Podstawowa w Pisarzowej – 111 946,21 zł,
Szkoła Podstawowa w Rupniowie – 108 459, 40 zł,
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starej Wsi – 138 891,54 zł.