Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wakacje 2023 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi rozpoczęte

10.07.2023
Wakacje w Gminnej Bibliotece w Starej Wsi czas zacząć! Jak co roku zapowiada się naprawdę radosny, twórczy i kolorowy czas. Pierwsze warsztaty całkowicie to  potwierdzają.
Dziś Bibliotekę w Siekierczynie odwiedziła Monika Zielińska – Klimczak z Pracowni Rękodzieła ManuCraftura z Nowego Sącza. Taka wizyta, to zawsze gwarancja wspaniałej rozrywki. A  że najlepszą formą nauki jest zabawa, toteż dzieci wyniosły z zajęć również garść wiedzy. Wspólnie z panią Moniką poznaliśmy świat opowiadań i legend zawartych w tomiku Stanisława Ptaszka „Malowana skrzynia pamięci”, które stanowiły wprowadzenie do naszych warsztatów. Dzieci na podstawie usłyszanych opowiadań wykonały dekorację drewnianych skrzyneczek, w których będą przechowywać swoje wakacyjne skarby. Mamy nadzieje, że wśród tych skarbów znajdą się też piękne wspomnienia i historie, które kiedyś być może będą inspiracją do legend podobnych, do tych stworzonych przez Pana Stanisława.
Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu pn.: „Literacka skrzynia pamięci”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Głównym celem projektu jest odkrycie i zainteresowanie skarbcem lokalnych legend i tym samym wypromowanie tego ciekawego gatunku literackiego oraz pomoc w  dotarciu, zwłaszcza młodym czytelnikom do świadectwa przeszłości, które dziś może stać się inspiracją do kształtowania właściwych postaw i twórczego rozwoju.
Kolejne warsztaty już w czwartek i piątek w Bibliotece w Rupniowie i Kaninie oraz pozostałych bibliotekach.
Ponadto organizowane są kolejne warsztaty. W drugiej połowie lipca warsztaty pn. "Zainspiruj się legendą" - dzieci wykonają i ozdobią za pomocą różnych materiałów książeczki. W sierpniu natomiast można się zapisać na warsztaty malowania witraży.
Szczegóły na plakatach.

Serdecznie zapraszamy!
 


Liczba wyświetleń: 494
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne