Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Uroczysta przysięga adeptów jednostki OSP Wysokie

13.07.2023
W dniu 9 lipca miała miejsce uroczysta przysięga na sztandar młodych adeptów Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z jednostki OSP Wysokie, podczas której złożyło ślubowanie na sztandar 38 druhów i druhen.
Pasowania dokonał prezes jednostki druh Tadeusz Witecki a wręczenia legitymacji  naczelnik druh Józef Banach.


W uroczystości zaprzysiężenia wzięli udział: poseł  na sejm Rzeczpospolitej Polskiej Urszula Nowogórska, Starosta  Limanowski Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski, radna gminy Limanowa Beata Kwiatkowska, sołtys wsi Wysokie Władysław Lorek, dyrektorzy szkół podstawowych w Kaninie Halina Śmierciak oraz w Wysokiem Bogdan Kożuch, jak również rodzice i mieszkańcy Wysokiego i Kaniny.
Prezes zaznaczył, że dzisiejsza uroczystość jest niezwykła i niepowtarzalna, te osoby kiedyś zasilą szeregi naszej jednostki by służyć  „Bogu na chwałę ludziom na pożytek”.
Prezes dziękował osobom, które zaszczyciły swoją obecnościom, sponsorom, którzy włożyli swój wkład aby można było zakupić mundury dla MDP., rodzicom, którzy pomogli zorganizować tę piękną uroczystość , oraz druhowi Jozefowi Królowi, który zapewnił oprawę medialną. 
Podczas uroczystości zostały wręczone odznaczenia , dla najbardziej zasłużonych strażaków


Liczba wyświetleń: 983
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne