Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Turyści zdobywają kolejny szlak na mapie Beskidu Wyspowego- Kiczora Kamienicka

04.07.2023
2 lipca br., w ramach tegorocznej edycji akcji„Odkryj Beskid Wyspowy”, odbyła się kolejna już piesza wędrówka.Tym razem organizatorem wyprawy była Gmina Kamienica. Turyści zdobyli Kiczorę Kamienicką (1007 m n.p.m.).

Na szczycie Kiczory, w imieniu organizatorów„zdobywców” góry powitał Sekretarz Gminy Kamienica – Jarosław Augustyniak. Mszę świętą odprawił ks.Janusz Faltyn (pochodzący ze Szczawy) pracujący w parafii pw. Serca Bożego w Tarnowie.

Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski okazała się Łucja Mazur z Katowic, natomiast z najodleglejszego miejsca na świecie – Emilia Matuszyk z Houston (USA). Organizatorzy nagrodzili także Ewę Trzupek z Helsinek (Finlandia) jako uczestniczkę z najdalszego zakątka Europy.

Najmłodszym zdobywcą góry została 11-miesięczna Helenka Szumilas z Mordarki, zaś najstarszym Rozalia Daniel, 81-letnia mieszkanka Szczawy. Rodzinne odkrywanie przypadło Danielom ze Szczawy.
W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym i Gminie Kamienica zwyciężył  Bartosz Pasionek z Dobrocieszy. Wybrano też najmilszych uczestników wyprawy. Zostali nimi Krystyna Faron ze Zbludzy oraz Stanisław Cygal z Przenoszy.Wyróżnionym w wyprawie na Kiczorę Kamienicką  piechurom nagrody wręczyli:Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kamienica – Józefa Gorczowska i Sekretarz Gminy Kamienica – Jarosław Augustyniak.

Oprawę wokalno - muzyczną i koncert dla uczestników przygotowała kapela góralska pod kierownictwem Eugeniusz Magdziarczyka z Zasadnego.Natomiast tansportem i pomocą służyli druhowie z OSP Kamienica, OSP Szczawa, OSP Zalesie, OSP Zbludza i OSP Zasadne. Przygotowaniem poczęstunek dla gości zajeły się członkinie KGW ze Zbludzy.

Turyści wędrowali pod opieką Jarosława Orła – przewodnika PTTK.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2023”.


Liczba wyświetleń: 690
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne