Odtworzenie krzyża pomnikowego i niezbędne prace konserwatorskie na cmentarzu wojennym na Golcowie

10.07.2023
Zachęcamy przedsiębiorców do wzięcia udziału w prowadzonym postępowniu przetargowym dotyczącym realizacji zadania „Odtworzenie krzyża pomnikowego i niezbędne prace konserwatorskie na cmentarzu wojennym nr 369 w Starej Wsi Golcowie”. Termin składania ofert mija 12 lipca 2023 roku o godzinie 11.00.

Prosimy rownież mieszkańcow o zachecanie firm do proby zmierzenia sie z realizacją tego zadania. Przypominamy, że Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu rozpatrzył pozytywnie wniosek złożony przez Gminę Limanowa w ramach programu "Groby i cmentarze wojenne w kraju".
Na realizację zadania pn.: Odtworzenie krzyża pomnikowego i niezbędne prace konserwatorskie na cmentarzu wojennym nr 369 w Starej Wsi Golcowie zostało przyznane dofinansowanie w wysokości 160 000,00 zł.

"Cmentarz wojenny nr 369 w Starej Wsi Golcowie ma duże znaczenie kulturalne w gminie Limanowa. Jest to jedyny cmentarz wojenny, który znajduje się na terenie gminy. Uczniowie miejscowych szkół  cyklicznie odwiedzają cmentarz, kształtując w sobie elementy wychowania patriotycznego. Nieopodal cmentarza przebiega niebieski szlak turystyczny, jeden ze szlaków wiodących przez Beskid Wyspowy, którym w ciągu roku bardzo tłumnie wędrują turyści, nie tylko z naszego regionu." - podkreśla Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut - mieszkańcy wielokrotnie prosili mnie o interwencję w sprawie przywrócenia krzyża i renowacji cmentarza. Jestem bardzo zadowolony, że środki na powyższe działania udało nam się w pozyskać. Bardzo zależy mi, by cmenatarz odzyskał swój pierwotny wygląd, nadając wyższą rangę historycznym wydarzeniom i przyczyniając się do wzrostu świadomości oraz patriotyzmu wśród mieszkańców."

Poniżej linki do postępowania przetargowego