Kolejny szlak na mapie Beskidu Wyspowego-Góra Kamionna

17.07.2023
16 lipca br.w ramach tegorocznej edycji akcji„Odkryj Beskid, Wyspowy”odbyła się kolejna piesza wędrówka. Organizatorem i Gospodarzem wyprawy była Gmina Laskowa, Gmina Żegocina, Gmina Trzciana, kordynacją wydarzenia zajmowali się Zdzisław Pajor - Dyrektor GOKSiT Laskowa, Magdalena Adamska Urban - Dyrektor Centrum Kultury Sporu i Turystyki w Żegocinie, oraz  Natalia Krawczyk Micherda - Dyrektor Centrum Kultury i Turystyki w Trzcianie.

Tym razem turyści zdobyli Górę Kamionna (801 m n.p.m.). Na szczycie góry Kamionna przybyłych turystów powitali: Wojciech Wrona - Wójt  Gminy Żegocina, Piotr Stach - Wójt Gminy Laskowa, Cezary Stawarz - Wójt Gminy Trzciana oraz Jan Skrzekut - Wójt Gminy Limanowa.

Msza św. sprawowana była przez ojca Karola Palusa z Kościoła Rektoralnego Braci Mniejszych Kapucynów pod wezwaniem św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Natomiast oprawa muzyczna i specjalny koncert dla uczestników wybrzmiewał przy dzwiekach: Parafialnej Orkiestry Dętej z  Laskowej pod kierownictwem Macieja Kogutowicza, oraz scholi z oazy młodzieżowej z Białej Podlaskiej.

W dalszej części konkursowej wyłoniono odkrywców w poszczególnych kategoriach :

Uczestnikiem z najdalszego zakątka Polski okazał się: Karol Palus z Biała Podlaska,natomiast z najodleglejszego miejsca na świecie okazały się Hanna, Helena i Aleksander Irzyk z Mumbaj (Indie),najstarszym zdobywca została Irena Kozak z Trzciany,zaś najmłodszym odkrywcą Jakub Jamróz z Słomnik.Rodzinne Odkrywanie przypadło Wojtasom z Limanowej.

W konkursie wiedzy o Beskidzie Wyspowym zwyciężył Dariusz Wójtowicz z Męciny, II miejsce zdobyła Anna Juszczak, Makowica,natomiast III miejsce przypadło Magdalenie Witko z Laskowej.

Wybrano też najmilszych uczestników wyprawy, a zostali nimi : Ewa Chrobak z  Laskowej i  Maciej Koza z Dobrej.

Podziękowania za organizację wydarzenia dla Państwa Samorządowców - Gospodarzy z gminy Laskowa, Trzciana i Żegocina, Dyrektorów CKSiT w Laskowej, Trzcianie i Żegocinie, przewodnika PTTK Jarosława Orła, Bogdana Włodzimierza Chwastka wraz synami- właścicieli stacji narciarskiej Laskowa Ski oraz strażakom z OSP Laskowa.

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2023”

Forum Gmin Beskidu Wyspowego, TMRD Dobra, Województwo Małopolskie
Patronat medialny: telewizja internetowa TV28, Gorce24