Wystawa Czerwonych Korali z Pisarzowej-"Śladami Bohaterów" w CIT w Limanowej

13.06.2023
7 czerwca w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej odbyła się wystawa ilustrująca przebieg  działań Czerwonych Korali związany z projektem „Śladami Bohaterów”.

W ramach projektu Czerwone Korale przywołali pamięć o  bohaterskich mieszkańcach Pisarzowej. Odwiedzili grób Antoniego Górszczyka - nauczyciela, legionisty, żołnierza I i II wojny światowej, etnografa i działacza społecznego - gdzie zapalili znicze i złożyli kwiaty. Następnie członkowie Czerwonych Korali spotkali się pod pomnikiem poległych za niepodległość z Marią Chudy,  pasjonatką historii Pisarzowej. Kolejny punkt  na mapie realizacji projektu "Śladami Bohaterów" to wycieczka do Słopnic, do Izby Pamięci I Pułku Strzelców Podhalańskich Armii Krajowej.

Zwieńczeniem wszystkich działań jest  wystawa, którą można obejrzeć w Centrum Informacji Turystyvczenje w Limanowej do 29 czerwca 2023 roku. Podczas wernisażu członkowie czerwonych Korali skierowały podziękowania stałym sympatykom i przyjaciołom, Staroście Limanowskiemu Mieczysławowi Urydze oraz Wójtowi Gminy Limanowa Janowi Skrzekutowi.
11 listopada w Pisarzowej, podczas Święta Niepodległości, odbędzie się etap końcowy projektu „ Śladami Bohaterów”. Serdecznie zapraszamy.