Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

WYCIECZKA do RABKOLANDU - sposób na polsko-ukraińską integrację

02.06.2023
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” / Janusz Korczak /

 
Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Pasierbcu została zorganizowana m.in. WYCIECZKA do Rodzinnego Parku Rozrywki „ RABKOLAND”- miejsca, gdzie spełniają się dziecięce marzenia.
Na wycieczkę pojechało 128 osób oraz 14 opiekunów. Były to dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych, uczniowie klas młodszych oraz Rodzina Ukraińska. Głównym celem wyjazdu była integracja dzieci polskich i ukraińskich poprzez wspólnie spędzony czas, rekreację i naukę przez zabawę. Korzystając z bogactwa atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki dzieci ukraińskie wraz z polskimi miały możliwość lepszego poznania się w warunkach innych niż na co dzień. Doświadczyły pozytywnych wrażeń, dobrych emocji, wzbogaciły zasób słownictwa, poznały ciekawostki ze świata historii, matematyki i przyrody, mogły sprawdzić się pod względem sprawności fizycznej, refleksu itp.
Dzieci uczestniczące w wycieczce wzięły także udział w warsztatach pt. „Przyjaciele Pana Trzmiela” oraz „Krucabomba! Jak zostać wynalazcą?”, dzięki czemu mogły rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a także doskonalić umiejętności współpracy w grupie i zdrowego współzawodnictwa.
Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci dzieci, które z okazji swojego święta wspaniale bawiły się w Rabkolandzie.​Liczba wyświetleń: 460
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne