Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

W najbliższą niedzielę inauguracja sezonu turystycznego na Paproci

22.06.2023
W  niedziele, tj. 25 czerwca br. na górze Paproć (645 m n.p.m.) odbędzie się uroczyste Otwarcie Sezonu Turystycznego na Ziemi Limanowskiej. Imprezę jak co roku rozpocznie msza św., a po niej zaplanowany jest szereg atrakcji. Wyjątkowo w tym roku uroczystość połączona jest z BITWĄ REGIONÓW - konkursem, którego przedmiotem jest wykonanie pracy konkursowej, polegającej na przygotowaniu tradycyjnej potrawy regionalnej z wykorzystaniem przynajmniej jednego produktu regionalnego (z wyłączeniem deserów) charakterystycznej dla regionu działania koła gospodyń wiejskich. Głównym organizatorem konkursu jest  Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa przy współpracy z miejscowym MODRem oraz ARMiRem.
Z terenu powiatu limanowskiego rywalizować będzie 8 KGW  : Koło Gospodyń Wiejskich w Podłopieniu, Koło Gospodyń Wiejskich w Przyszowej, Koło Gospodyń Wiejskich w Tymbarku, Koło Gospodyń Wiejskich w Wilkowisku, Koło Gospodyń Wiejskich w Sadku, Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich Olszówka, Koło Gospodyń Wiejskich w Męcinie, Koło Gospodyń Wiejskich w Szczyrzycu. Konkurs rozpocznie sie o godzinie 16.00 zaraz po zakończeniu mszy świętej i odbywać się będzie równolegle z pozostałymi atrakcjami. 
 
Msza św. inaugurująca sezon turystyczny, do której oprawę muzyczną zapewni orkiestra działająca przy parafii w Łososinie Górnej rozpocznie się punktualnie o godz. 15.00. Po Eucharystii letni sezon turystyczny otworzą władze Gminy Limanowa oraz Starostwa Powiatowego w Limanowej. Następnie na scenie zaprezentują się roztańczone przedszkolaki z Tymbarku, a po nich wystąpią panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Łososiny Górnej z programem artystycznym. Od 17.15 zaplanowany jest program animacji dla najmłodszych uczestników imprezy, nie zabraknie także konkursów z nagrodami. O godz. 18.00 sceną zawładnie zespół KRZESAVICA. 
Na tych którzy wezmą udział w loterii i wrzucą swój szczęśliwy los czekać będą cenne rzeczowe nagrody, które planowo zostaną rozlosowane o godz. 20.00

O godz. 20.30, na zakończenie programu, dla wszystkich spragnionych dobrej zabawy, wystąpi zespół muzyczny Kapela GRAĆ.

W trakcie imprezy najmłodsi uczestnicy bezpłatnie będą mogli skorzystać z dmuchańców, zabaw z animatorami, przejażdżek konnych, ścianki wspinaczkowej przygotowanej przez ratowników
limanowskiej sekcji GOPR.
Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnej inauguracji letniego sezonu turystycznego, a zmotoryzowanych prosimy o stosowanie się do następującej organizacji ruchu: wyjazd na górę Paproć – od strony Zamieścia /Przylaski/, a zjazd w kierunku Łososiny Górnej.
 
Impreza współfinansowana jest ze środków Powiatu Limanowskiego.
zdj. Michał Kosiarski
Liczba wyświetleń: 2164
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne