Trwają prace przy wieży widokowej na górze Kamionna

07.06.2023
W ostatnim czasie Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut,wraz Zastępcą Wojciechem Pazdanem  nadzorowali  postęp prac przy budowie wieży widokowej na szczycie góry Kamionna w Makowicy.

Obecnie zostały wykonany pierwszy etap budowy jakim jest  zbrojenie na płycie fundamentowej , a w najbliszym czasie zostaną poczynione kolejne kroki mianowicie  zalanie betonem  szalunków.

Ponadto wspólnie podjęto ostateczne decyzje o wykończeniu elementów stalowo drewnianych konstrukcji.Prace są wykonywane przez Firmę Ekobudstal z Chorzowa.

Termin realizacji  zadania obejmuje 5 miesięcy, natomiast wysokość wieży na górze Kamionna będzie wynosiła 29 m

Zadanie jest współfinansowane przez 4 Gminy a są nimi: Gmina Limanowa, Gmina Laskowa, Gmina Trzciana i Żegocina.