Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szkolne Koło Caritas z Pasierbca na XV Zjeździe Szkolnych Kół Caritas

07.06.2023
6 czerwca 2023r. Szkolne Koło Caritas im. Świętego Jana Pawła II działające przy Szkole Podstawowej w Pasierbcu wzięło udział w XV Zjeździe Szkolnych Kół Caritas, który w tym roku odbył się w Wał Rudzie i Zabawie.

Co roku wolontariusze Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji spotykają się w miejscach kultu religijnego. Zjazdy te są okazją do wymiany doświadczeń, spotkań w gronie rówieśników oraz czasem podsumowań działalności kół w bieżącym roku szkolnym. W wyjeździe do Zabawy wzięli udział wolontariusze z klas 6, 7 i 8 pod opieką opiekunów koła oraz księdza katechety.

Spotkanie rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty przy domu błogosławionej w Wał Rudzie, skąd dzieci i młodzież wraz z opiekunami wyruszyli w Drogę Krzyżową śladami męczeństwa bł. Karoliny. Po nabożeństwie nastąpił przejazd do Sanktuarium w Zabawie, gdzie miała miejsce uroczysta Msza święta pod przewodnictwem bp Andrzeja Jeża. Po Mszy św. był czas na pyszny poczęstunek i agapa.

Z okazji XV zjazdu Szkolnych Kół Caritas zorganizowany został konkurs fotograficzny pn. "Czyn, słowo i modlitwa". Zadanie konkursowe polegało na zaprezentowaniu w formie plakatu fotorelacji z działalności koła opartej na przesłaniu bł. Karoliny. SKC że Szkoły Podstawowej w Pasierbcu otrzymało wyróżnienie w tym konkursie. Udział w zjeździe Szkolnych Kół Caritas był dla wolontariuszy formą nagrody za duże zaangażowanie w działalność koła, a także wspaniałą okazją do integracji grupy. Wolontariusze z niecierpliwością oczekują kolejnego spotkania za rok


Liczba wyświetleń: 804
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne