Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Seniorki z Męciny z wizytą w Ogrodzie Botanicznym i Opactwie Benedyktynów

19.06.2023
Seniorki działajace przy świetlicy  wiejskiej w Męcinie odwiedziły przepiękny Ogród Botaniczny w Krakowie. Ogród jest harmonijnie urządzony i wspaniale nadaje się jako miejsce odpoczynku i  spacerów. Krakowski Ogród Botaniczny to miejsce łączące wielorakie funkcje. Oczywistą jest funkcja dydaktyczna. Należy zwrócic uwagę  na urok tego miejsca. To piękny park, ogród z wieloletnią  historią. Ogród Botaniczny w Krakowie jest obecnie najstarszym takim ogrodem w Polsce. Powstał w 1783 roku na miejscu ogrodu rodziny Czartoryskich. Wówczas zajmował powierzchnię niecałych 2,5 ha, teraz jest to 9,6 ha.Nastepnie Panie udały się na zwiedzanie Opactwa Benedyktynów w Tyńcu a o to przybliżenie krotkiej histori Opactwa i tym samym zachęcajacej do odwiedzenia tego miejsca.Opactwo Benedyktynów to najstarszy, istniejący klasztor w Polsce. W swej prawie tysiącletniej historii był świadkiem kształtowania się Państwa Polskiego i ważnym ośrodkiem kultury i duchowości przez wiele wieków. Jan Długosz w czasie swojej bytności w klasztorze w 1467 roku opisuje Tyniec jako „piękny klejnot Ojczyzny”. 
Klasztor otwarty jest dla wszystkich, zarówno pielgrzymów pragnących czerpać z duchowości benedyktyńskiej, jak i turystów, zainteresowanych historią i pięknem miejsca.
 

Liczba wyświetleń: 410
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne