Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Podsumowanie roku szkolnego 2022/2023 oraz nagrody za szczegolne osiągnięcia

21.06.2023
 
W dniu 20czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa wręczono nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2022/2023. Edyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej przywitała dyrektorów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów.
 
„W imieniu Wójta Jana Skrzekuta oraz jego zastępcy Wojciecha Pazdana, a także w imieniu własnym witam wszystkich gości przybyłych na uroczystość podsumowania roku szkolnego 2022/2023 w Gminie Limanowa, a w szczególności witam Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa Pana Stanisława Młyńskiego, Szanownych Dyrektorów, Drogich Nauczycieli naszych szkół, Pracowników obsługi a przede wszystkim Was nasi drodzy Uczniowie. ”

Następnie słowa uznania dla sukcesów oraz za wkład pracy nauczycieli wyrazili Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński.
 
Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektorzy i Pracownicy Szkół.

Kolejny rok szkolny dobiega końca. Rok szkolny, który obfitował w liczne interesujące wydarzenia i projekty, inicjowane i tworzone zarówno przez każdą szkołę, indywidualnych nauczycieli, jak i przez samych uczniów. Chcemy dziś podsumować Waszą pracę. Nie sposób jest wymienić wszystkie wydarzenia, które przyczyniły się do Waszych sukcesów.  Każdy z Was go osiągnął  i za to właśnie dzisiaj chcemy Wam pogratulować i wyrazić swoją dumę. Jest to chwila radosna dla nas wszystkich.
 
Drodzy uczniowie

Dzisiejszy dzień to czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Gratulujemy osiągnięć, jakie były Waszym udziałem podczas mijającego roku szkolnego.
Dziękujemy za to że jesteście ludźmi dla których wiedza, umiejętności i pokonywanie przeszkód jakie stawia świat nie przysłania najważniejszych idei życia jakimi są: dobroć, życzliwość otwartość na ludzi i otoczenie. Życzymy Wam, abyście nadchodzące letnie miesiące spędzili ciekawie, przyjemnie i zdrowo, abyście przywieźli z wakacji mnóstwo wrażeń i wspomnień. Ale przede wszystkim życzymy Wam odpoczynku! Cieszcie się towarzystwem innych ludzi: sprawdzonymi przyjaźniami i nowymi znajomościami.

Drodzy Nauczyciele
Obecnie nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także sprawnym pedagogiem, psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.
Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale uświadamiamy też wychowankom, iż nagroda nie jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie. Zgromadzeni tu uczniowie wyróżniają się nie tylko wiedzą, ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną i rozwijanie własnych zainteresowań.
Chcielibyśmy podziękować Wszystkim nauczycielom, za pomoc uczniom, w rozwijaniu ich talentów, pasji, umiejętności. Za każdą dołożoną cegiełkę w procesie wewnętrznego rozwoju naszych dzieci.
Sprawowanie opieki pedagogiczno-wychowawczej nad uczniem uzdolnionym to też wielkie wyzwanie dla samego nauczyciela. Kluczem do sukcesu jest osobowość nauczycieli szkół gminnych, ich wiedza i entuzjazm. Gratulujemy i dziękujemy Państwu za pomoc dzieciom uzdolnionym w rozwijaniu ich talentów, pasji i umiejętności.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszych Dyrektorów, którzy będąc nauczycielami, nieustannie zabiegają o sprawne funkcjonowanie naszych gminnych szkół, dobrą współpracę i otwartość na wszystkich tych którzy tworzą społeczność szkolną.Prosimy przekazać Rodzicom, iż mamy nadzieję że przez cały rok szkolny czują się cząstką społeczności szkolnych. A także podziękować im za wkład pracy i osobiste zaangażowanie w edukację i wychowanie naszych młodych przyjaciół. Młodzież lepiej wykształcona, o lepszych kwalifikacjach w przyszłości dobrze zadba o naszą gminę.
Serdeczne podziękowania składamy również na ręce pracowników obsługi i administracji naszych szkół. Dziękujemy Wam za to, że każdego dnia dbacie o to, aby nauczyciele i uczniowie mogli realizować swoje oświatowe misje w odpowiednio przygotowanych salach lekcyjnych, poruszać się po czystych korytarzach, spożywać smaczne obiady, a także za wszelką pomoc w realizowaniu naszego wspólnego celu, jakim jest wychowanie młodego człowieka.

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Nagrodzeni uczniowie: 
Nazwa szkoły Imię i nazwisko ucznia Przedmiot
Kanina Łukasz Gądek J. Polski
Nowe Rybie Wiktoria Grzelak
Pisarzowa Karolina Ryżak
Młynne Antoni Juszczak Biologia, Przyroda , Chemia, Fizyka, Geografia
Męcina 1 Wiktoria Woźniak
Męcina 1 Rita Lachor
Pasierbiec Konrad Strach
Pisarzowa Lucjan Piechówka
Pisarzowa Zofia Frączek
Stara Wieś 1 Aleksandra Dziobek
Siekierczyna 1 Jakub Pająk Historia
Męcina 1 Maksymilian Dudzik
Męcina 1 Weronika Mrózek
Mordarka Wojciech Ryś
Męcina 1 Oliwia Smęda J. Angielski
Rupniów Julia Banat
Kanina Andżelika Plata Artystyczna
Kanina Julia Plata
Siekierczyna 1 Wiktoria Nawalaniec
Siekierczyna 1 Anita Ryłko
Siekierczyna 1 Nikodem Zoń
Pisarzowa Nikola Papież
Siekierczyna 2 Grupa Kolędnicza
Męcina 2 Grupa Kolędnicza Pastuszkowie
Nagrodzeni opiekunowie:
Anna Zoń, Bogumiła Lasek, Dorota Młynarczyk, Ewelina Miśkowiec, Grzegorz Długosz, Jadwiga Kuczaj, Kazimiera Biernat, Krystyna Raszek, Lidia Biernat, Magdalena Pałka, Mariola Pająk, Marzena Kasprzyk-Dudek, Monika Płachta, Piotr Kiełbasa, Maria Gąsiorek, Wioleta Setlak-Wojtas, Zbigniew Król.

Nagrody Wójta Gminy Limanowa i Rady Gminy Limanowa: 

NAUCZYCIELE: 

 
Szkoła NAUCZYCIELE
Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie mgr Ewa Kożuch
Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem mgr Krystyna Krzysztof
Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem mgr Maria Szubryt
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie mgr Magdalena Pałka
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie mgr Bogumiła Lasek
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie mgr Barbara Pacholarz
Szkoła Podstawowa w Młynnem mgr Witold Sochacki
Szkoła Podstawowa w Młynnem mgr Anna Florek
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce mgr Kazimiera Biernat
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce mgr Barbara Ryś
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce mgr Sylwia Tąta
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce mgr Janusz Zelek
Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu mgr Klaudia Kasińska
Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu mgr Natalia Wątroba
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka mgr Ewa Papież
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka mgr Lidia Biernat
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie mgr Ewelina Miśkowiec
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie mgr Robert Piwowarczyk
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie mgr Dorota Hutek
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie mgr Anna Zoń
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie mgr Monika Płachta
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie mgr Wioleta Setlak-Wojtas
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi mgr Małgorzata Florek
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi mgr Maria Kita
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi mgr Kinga Tomaszek
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi mgr Paulina Wygoda
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi mgr Wiesława Halat
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem mgr Sabina Myszka
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie mgr Grzegorz Długosz
Szkoła Podstawowa w Młynnem
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka

DYREKTORZY :
 
Szkoła Dyrektorzy
Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie mgr Halina Śmierciak
Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem mgr Roman Ciesielczyk
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie dr  Grzegorz Krzak
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie mgr Bogdan Woźniak
Szkoła Podstawowa w Młynnem mgr Bożena Golonka
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce mgr Paweł Ciuła
Szkoła Podstawowa im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu mgr Maria Sułkowska
Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu mgr Zbigniew Król
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej mgr Renata Długosz
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie mgr Danuta Dębska
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie mgr Wiesława Tudaj
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie mgr Jóżefa Setlak
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi mgr Natalia Kordeczka
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi mgr Marek Twaróg
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem mgr Bogdan Kożuch
PRACOWNICY OBSŁUGI SZKÓŁ: 
 
Szkoła OBSŁUGA
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie prac.obsługi Aneta Kwiatkowska
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie prac.obsługi Anna Hybel
Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu prac.obsługi Iwona Marcisz
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej sekretarka Anna Opiela
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starej Wsi sekretarka Halina Oleksy
Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Wysokiem prac.obsługi Kazimierz Leśniak
Wspólne spotkanie było doskonałą okazją by podziękować odchodzącym na emeryturę pracownikom :  
 
Szkoła Emeryci
Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem Krystyna Krzysztof
Maria Lupa
Krystyna Staszak
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie Barbara Pacholarz
Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Pasierbcu Alicja  Wąsowicz
Stanisław Guzik
Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej Lucyna Górszczyk
Halina Liberda
Zofia Woźniak
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie Danuta Dębska
Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi Anna Twaróg
GZOS Limanowa Dorota Pietroń
Szczególne wyrazy uznania i podziękowania władarze gminy złożyli na ręce Pani Danuty Dębskiej Dyrektora Szkoły Podstawowej w Rupniowie, która wraz z upływem wakacji zakończy pełnienie funkcji dyrektora tej szkoły. "Bardzo dziękujemy za lata pracy na rzecz społeczności szkolnej podczas pełnienia funkcji dyrektora placówki. Za wkład w rozwój naszych szkół, dbałość o kadrę pedagogiczną, dobre wychowanie i nauczanie naszych uczniów. Za te wszystkie lata dobrej, a jakże ciężkiej i odpowiedzialnej pracy jeszcze raz bardzo dziękujemy. 
E
dyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół złożyła również serdeczne podziękowania dla przechodzącego na emeryturę pracownika zajmującego sie płacami nauczycieli " Serdeczne podziękowanie, w imieniu myślę nas wszystkich, chciałam złożyć na ręce tym razem mojego pracownika Pani Doroty Pietroń. Droga Dorotko - Dziękuję za te piękne lata współpracy, poświęcenie i oddanie. Trud włożony w pracę w Gminnym Zespole Obsługi Szkół pozostanie w naszej pamięci na długo." 

 
Na zakończenie naszego spotkania jeszcze raz z całego serca gratuluję Wam osiągnięć. Życzę: Dyrekcji, Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Uczniom, aby czas wakacji był czasem dobrego odpoczynku, czasem nabierania sił do dalszej nauki i pracy. Życzę aby wakacje, ten długo oczekiwany czas, dał Wszystkim tu obecnym dużo radości. Do zobaczenia po wakacjach. Dziękuję!


 

Liczba wyświetleń: 1736
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne