Piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Męcinie

01.06.2023
Czerwiec rozpoczęliśmy w naszej szkole już niemal wakacyjnie. Widoczne to było od samego rana, bo uczniowie pojawili się bez plecaków, w kolorowych strojach, odmiennych niż te noszone zazwyczaj. Wszystko to w związku z obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka. Zaplanowane atrakcje adresowane były zarówno do starszych, jak i młodszych dzieci.

Piknik Integracyjny zaszczycili swoją obecnością Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut,Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Wojciech Korabik. Oprócz życzeń Goście przekazali uczniom słodki upominek.

Świętowanie zainicjowaliśmy pokazem uczniowskich talentów z różnych dziedzin od artystycznych po sportowe. Uzdolnieni wychowankowie mieli okazję zaprezentowania swoich wielorakich umiejętności, czasem niedostrzeganych na co dzień. Wszystkie występy zostały docenione i nagrodzone gromkimi brawami przez rówieśników oraz słodkim upominkiem wręczonym przez dyrekcję szkoły.

Wśród przewidzianych rozrywek nie zabrakło oczywiście tych najbardziej uwielbianych przez najmłodszych tj. dmuchanych zjeżdżalni, fotobudki, stoisk z popcornem, watą cukrową, face painting.
Starsi uczniowie mieli szansę wykazać się w rozgrywkach sportowych w piłkę nożną czy na torze przeszkód, skorzystać z usług przenośnego studia tatuażu, zrobić sobie fantazyjną fryzurę, zagrać w karty na mini pikniku oraz potańczyć na dyskotece.

Dzień Dziecka zintegrował uczniów, również tych, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą być zwyczajowo w szkole. Cała impreza odbywała się przy akompaniamencie muzyki, fruwających i mieniących się w promieniach słońca baniek mydlanych, okrzyków dopingu, a także salw śmiechu. Wakacyjna atmosfera dobrej zabawy udzieliła się wszystkim, zarówno uczniom jak i nauczycielom: „w każdym bowiem dorosłym mieszka dziecko, którym kiedyś był, a w każdym dziecku dorosły, którym kiedyś będzie”.