Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Noc w Przedszkolu w Szkole Podstawowej w Starej Wsi nr 1

20.06.2023
W ciągu 3-4 letniego pobytu dzieci w przedszkolu staramy się wyposażyć w wiedzę i umiejętności, które będą im potrzebne w życiu codziennym i przygotują  do podjęcia nauki w szkole.  Chcielibyśmy również, by opuszczając przedszkole zabrały ze sobą ogromny bagaż miłych wspomnień. Dlatego też zrodziła się myśl zorganizowania niecodziennego wydarzenia "NOC W PRZEDSZKOLU". Z piątku na sobotę - 16/17 czerwca - dzieci ze starszych grup 0A i 0B miały taką okazję. Od samego rana w salach starszaków tematem przewodnim było „nocowanie”. Emocje były ogromne, dzieci cały dzień dyskutowały, co będzie się działo i tylko odliczały czas….. a  wszystko rozpoczęło się w piątek o 20.00 – wtedy to każdy uczestnik przybył obładowany solidnym bagażem, w którym musiał się znaleźć: poduszka i koc, przytulanką, smakołyki na wieczór filmowy, ulubiona zabawka oraz obowiązkowo piżama oraz pasta i szczoteczka do zębów.

W drzwiach witała przedszkolaków Pani Dyrektor radosnym uśmiechem, by następnie zostać świadkiem składania przysięgi uczestniczących w nocowaniu. Każdy zobowiązał się do bycia odpowiedzialnym, prezentować dobry humor oraz niepohamowaną chęć zabawy. Ponadto  obiecali nie marudzić i narzekać, a na znak akceptacji każdy przypieczętował słowa przysięgi własnoręcznym odbiciem palca. Po części oficjalnej Pani Dyrektor zrobiła sobie z dzieciakami pamiątkowe zdjęcie, życząc udanej i bezpiecznej zabawy.

Następnie przyszła pora na wieczorne szaleństwa na placu zabaw ,ile było radości aż trudno opisać nikt wcześniej z przedszkolaków o tej porze nie miał okazji korzystać z przedszkolnego placu zabaw i to w takim składzie! Kiedy dzieci dały upust energii magazynowanej od  samego rana, nadeszła pora na zabawy swobodne z wykorzystaniem swoich ulubionych zabawek przyniesionych z domu, a następnie pora na kolejny punkt wieczoru: dyskotekę na sali gimnastycznej z wykorzystaniem kolorowych świateł . Przy dźwiękach muzyki, którą dzieci same wybierały, wszyscy bawili się znakomicie - tym bardziej, że za oknami było już ciemnooooo! Kiedy zmęczenie dało o sobie znać przyszła kolej na założenie piżamek.Wszyscy podziwiali swoje stroje na seans filmowy, po czym milusińscy zabrali przyniesione smakołyki, ułożyli się wygodnie na materacu, otulili milutkim kocykiem  i cierpliwie czekali na rozpoczęcie "seansu kinowego". Nie trudno się domyślić, że niektórym - po tym wieczorze pełnym atrakcji oraz emocji - nie udało się obejrzeć filmu do końca....zmęczenie dało się we znaki .Tak więc nie czekając do końca filmu przedszkolaki rozpoczęły wieczorną toaletę, po czym ułożyły się wygodnie do spania. Ogłoszono  ciszę nocną – ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie... Nic nie było! Noc przebiegła bardzo spokojnie. Dzieci pod stałą opieką spały jak susły. Każdy spał rano tak długo jak chciał; nie było tradycyjnej pobudki. Dzieci wstawały według własnego zegara biologicznego, a potem budziły się nawzajem. Gdy wszyscy byli już ubrani, przyszła pora na poranne porządki, odkładanie materacy, składanie koców itp. Została  jeszcze chwilka na swobodną zabawę, piękną fryzurę, a później już tylko oczekiwanie na stęsknionych Rodziców .

Podsumowując: wszystkim bardzo się podobało. Dzieci szczęśliwe i uśmiechnięte no może trochę niewyspane, ale kolejnej nocki nadrobią zaległości; Panie zadowolone i dumne z wychowanków, a Rodzice zestresowani i zdziwieni, że ich pociechy były tak dzielne. 

Pani Dyrektor, proszę się nie martwić: budynek szkoły nadal stoi! Pozdrawiamy serdecznie i życzymy wszystkim tak niezapomnianych wrażeń. Już zapewne na zawsze  zostaną w dziecięcej pamięci!

autor: Szkola Podstawowa nr 1 w Starej Wsi


Liczba wyświetleń: 776
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne