"LITERACKA SKRZYNIA PAMIĘCI"

02.06.2023
Legendy to pierwsze elementy folkloru oraz tradycji, które poznajemy w wieku dziecięcym. Projekt ,,Literacka skrzynia pamięci” powstał, by zainspirować, zwłaszcza młodych czytelników do wędrówki tropem okolicznych legend. Mapą w tej literackiej podróży będą książki, zawierające zbiory legend pisanych gwarą przez lokalnego pisarza, gawędziarza, Stanisława Ptaszka z Pasierbca pt.: ,,Malowana skrzynia pamięci”.

Projekt ma charakter międzypokoleniowy, z uwzględnieniem dzieci, młodzieży i seniorów gminy Limanowa. Dla każdej grupy zostało przygotowane specjalne działanie, oczywiście z książką w roli głównej. Projekt będzie obejmował międzypokoleniowe spotkanie autorskie dla dzieci, młodzieży i seniorów ze Stanisławem Ptaszkiem, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w 7 bibliotekach: ,,Malowana skrzynia pamięci” oraz międzypokoleniowe warsztaty pt.: ,,Zainspiruj się legendą”.

Uczestnicy zadania będą spędzali czas kreatywnie, twórczo, międzypokoleniowo w kręgu poznawania literatury. Projekt będzie realizowany w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2023