Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"LITERACKA SKRZYNIA PAMIĘCI"

02.06.2023
Legendy to pierwsze elementy folkloru oraz tradycji, które poznajemy w wieku dziecięcym. Projekt ,,Literacka skrzynia pamięci” powstał, by zainspirować, zwłaszcza młodych czytelników do wędrówki tropem okolicznych legend. Mapą w tej literackiej podróży będą książki, zawierające zbiory legend pisanych gwarą przez lokalnego pisarza, gawędziarza, Stanisława Ptaszka z Pasierbca pt.: ,,Malowana skrzynia pamięci”.

Projekt ma charakter międzypokoleniowy, z uwzględnieniem dzieci, młodzieży i seniorów gminy Limanowa. Dla każdej grupy zostało przygotowane specjalne działanie, oczywiście z książką w roli głównej. Projekt będzie obejmował międzypokoleniowe spotkanie autorskie dla dzieci, młodzieży i seniorów ze Stanisławem Ptaszkiem, warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w 7 bibliotekach: ,,Malowana skrzynia pamięci” oraz międzypokoleniowe warsztaty pt.: ,,Zainspiruj się legendą”.

Uczestnicy zadania będą spędzali czas kreatywnie, twórczo, międzypokoleniowo w kręgu poznawania literatury. Projekt będzie realizowany w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2023
Liczba wyświetleń: 407
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne