Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Pisarzowej

05.06.2023
Dzień Dziecka, już tradycyjnie, jest wolny od zajęć dydaktycznych, a upływa pod znakiem wspólnych zabaw i radosnego spędzania czasu oraz życzeń składanych uczniom.W tym roku na dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej czekał wyjątkowo atrakcyjny program. Złożyły się na niego konkursy i sportowe rozgrywki na świeżym powietrzu oraz w sali gimnastycznej.

Teren koło orlika przemienił się w fantastyczną krainę zabaw, w której znalazły się dmuchana zjeżdżalnia, gigantyczna tarcza do rzutek, punkt robienia tatuaży wodnych. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się pokazy prowadzone przez animatorów zabaw (bańki mydlane, baloniki), a wśród starszych wychowanków – rywalizacja łucznicza i zabawy z wykorzystaniem kul.

Nie zabrakło też waty cukrowej, popcornu, lodów i słodyczy oraz zdrowych owocowych czy warzywnych przekąsek, a także kiełbasek z grilla i napojów. Każdy uczestnik imprezy wychodził ze szkoły z pamiątką. Były to zabawne zdjęcia z fotobudki i nagrody rzeczowe z loterii, w której każdy los był pełny.

Ponadto imprezę uatrakcyjnił pokaz ratownictwa medycznego, przeprowadzony przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pisarzowej. Strażacy zorganizowali również zawody dla uczniów klas IV-VIII wymagające wykazania się sprawnością fizyczną i umiejętnością precyzyjnego posługiwania się wężem gaśniczym. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody.

Obchody Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej w Pisarzowej uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król oraz Kierownik ds. Promocji i Kultury Wojciech Korabik.

Moc atrakcji zapewnili dzieciom Dyrektor Szkoły mgr Renata Długosz, Rada Rodziców oraz pozyskani dzięki ich działaniom sponsorzy: Urząd Gminy Limanowa, MAXBUS  Bogumił Pietrucha, Katarzyna i Krzysztof Szot – sklep na Mielówce, Marek Wrona, Pizzeria AMADO Agnieszka Laskosz, Usługi Transportowe Józef Zboś i synowie, Aldona i Marcin Pawłowscy, TRANS-BET  Stanisław Rapacz, KARY Roman Siwy, SŁAWEK Opach Sławomir, HYDROTECH – PLUS Karol Urbaniak, Firma Projektowa Zbigniew Dutka, Firma Budowlana GURGUL Piotr Gurgul, ZUP EMITER , Stowarzyszenie DLA MĘCINY, BETA Bronisława i Ryszard Dutka, RZEK – BUD Rafał Sołtys, WEKALL Józef Sołtys, Czesław Ciuła, Magdalena Grochowska, Agro Produkcja Jacek Papież, Maria Gwiżdż, Wod – Mar Mariusz Sołtys, RS CARS, SILLA Pisarzowa, firma Koral, MASPEX, Piekarnia GAWLIK Władysław Gawlik, Ilona Sroczyńska- Mruk, Zakłady Mięsne SZUBRYT, GOLD DROP, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Piotr Jankoś.

Nad realizacją różnorodnego i bogatego programu czuwali zarówno nauczyciele, jak i licznie obecni rodzice zaangażowani w organizację spotkania. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania.