Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Zapowiedź ORLEN Wyścigu Narodów

24.05.2023
Już w najbliszą sobote pojawią się utrudnienia  w ruchu drogowym w dwóch miejscowościach na terenie Gminy Limanowa tj. w Starej Wsi i Wysokiem. Będzie to spowodowane Wyścigiem Orlen.Wyscig na Limanowszczyznie przewidywany jest od godz.10:30 na trasie: Kamienica-Zbludza-Zalesie-Słopnice ok.11:00 Stara Wieś-Roztoka-Zalesie-Młyńczyska-Jastrzębię-Jadam Wola-Łukowica-Stronie-Przyszowa,natomiast ok.12:00 Wysokie-Trzetrzewina.
 
Pierwszy z trzech wyścigów zaliczanych do cyklu Pucharu Narodów UCI U23 – zaplanowany od 24 do 28 maja – po raz pierwszy odbędzie się w trzech krajach na pięciu etapach: Węgrzech, Słowacji i Polsce. W rywalizacji weźmie udział 25 drużyn kolarskich z 22 krajów. Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest PKN ORLEN. 

– ORLEN Wyścig Narodów to wciąż młody projekt i jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się ta impreza, która w całości dedykowana jest młodym kolarzom, stanowiącym przyszłość tego sportu. –  wyjaśnia Czesław Lang. – Głęboko wierzymy, że te doświadczenia są bardzo kształtujące dla młodych kolarzy, którzy w przyszłości będą musieli rywalizować z zawodowym peletonem. Wspólnie z naszym sponsorem tytularnym – PKN ORLEN – obraliśmy sobie za cel zaoferowanie wydarzenia na wysokim sportowym poziomie. I już dziś wiem, że się nam to udało.

Pierwszym etapem – w całości na terytorium Węgier – będzie Kaposvár-Balatonföldvar o długości 132 km, emocjonująca trasa, szczególnie w drugiej połowie, która zakończy się krótkim, ale stromym podjazdem prowadzącym do mety znajdującej się na brzegu jeziora Balaton.


 
Drugi etap również odbędzie się na Węgrzech, z Hatvan do Bükkszentkerest. 152 kilometry z trzema trudnymi podjazdami, z których ostatni zakończy się zaledwie kilkaset metrów od mety. Jest to etap skrojony pod górali, którzy ukształtują klasyfikację generalną. 


'

Trzeci etap odbędzie się na Słowacji, 124 kilometry ze startem w Lewoczy i finiszem pod górę na wysokości 1347 metrów w Szczyrbskim Jeziorze. Ostatni podjazd jest najdłuższy i najtrudniejszy na całej trasie i będzie idealnym terenem do ataków dla tych, którzy chcą rzucić wyzwanie rywalom w walce o końcowe zwycięstwo.


Peleton dotrze do Polski na czwarty etap o długości 129 kilometrów z BUKOVINA Resort do Nowego Sącza. Jest to jedyny etap z płaskim finiszem, ale czy sprinterzy będą w stanie walczyć o zwycięstwo w sprincie, z finałowym podjazdem nieco ponad 10 km od mety?  Ostatni i decydujący etap wystartuje z Sanoka i będzie liczył 145 kilometrów, bez metra płaskiego terenu. Etap będzie przerywany stromymi podjazdami i zjazdami, aż do mety na wysokości 581 metrów w Hotelu Arłamów. To właśnie tutaj, w lasach tego pięknego kurortu, rozstrzygnie się końcowa klasyfikacja ORLEN Wyścigu Narodów 2023. Trasa ORLEN Wyścigu Narodów 2023:

Etap 1: Środa 24 maja: Kaposvár- Balatonföldvár |132 km | Węgry
Etap 2: Czwartek 25 maja: Hatvan – Bükkszentkereszt |152 km | Węgry
Etap 3: piątek 26 maja: Levoča- Štrbské Pleso |124 km | Słowacja
Etap 4: sobota 27 maja: BUKOVINA Resort – Nowy Sącz |129 km | Polska
Etap 5: Niedziela 28 maja: Sanok – Hotel Arłamów |145 km | Polska

Link Trasy poniżej : 

https://ridewithgps.com/routes/42107962?fbclid=IwAR36wg84KAbUaK8u49kxIl2NMRqOuw-3LX5St6uz4x8BVqOlDK5gZ2zmZP8

Zdjęcia : https://orlenwyscignarodow.com/?fbclid=IwAR0p2OWWzfcGmtRfEJFD7m6HH8No2_dWq-DTZkxdA_BkCUj3XncHKN9iPU8 

Liczba wyświetleń: 733
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne