XII Gminny Konkurs Języka Angielskiego w Starej Wsi

19.05.2023
Już po raz  dwunasty został zorganizowany Gminny Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych, objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Limanowa  Jana Skrzekuta. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło dnia 17 maja 2023r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Starej Wsi. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z 12 szkół z terenu Gminy Limanowa.

Uczestnicy zmagali się z testem sprawdzającym m.in. wiedzę leksykalno-gramatyczną. Dodatkowym zadaniem było rozwiązanie quizu online na platformie KAHOOT, w którym trzeba było się wykazać wiedzą o krajach anglojęzycznych.

Wysokim poziom wiedzy i umiejętności uczestników konkursu, potwierdzają imponujące wyniki. Natalia Banat  z wynikiem  95 / 98 możliwych punktów zajęła  I miejsce w kategorii klas 1-3. Zmagania konkursowe w tej kategorii dostarczyły dużo emocji, gdyż na miejscu 3 uplasowali się       ex aequo  Naoemi Grygiel i Eric Matras.

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili nauczyciele uczący w szkołach podstawowych, wyłoniła następujących laureatów:

Kategoria I: klasy 1-3

I miejsce  - Natalia Banat  – Szkoła Podstawowa  im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie;
opiekun -  Angelika Golonka

II miejsce  - Jan Król  – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi;
opiekun -  Anna Wadowska

III miejsce  -  Noemi Grygiel – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie;
opiekun -  Magdalena Pałka

III miejsce  - Eric Matras – Szkoła Podstawowa  im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce;
opiekun - Renata Włodarczyk

Kategoria II: klasy 4-8

I miejsce  -  Julia Banat  – Szkoła Podstawowa   im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie;
opiekun -  Ewelina Miśkowiec

II miejsce  - Oliwia Smęda – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie;
opiekun -  Magdalena Pałka

III miejsce  -  Hubert Włodarczyk Podstawowa  im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce;
opiekun -  Renata Szewczyk

WYRÓŻNIENIE – Angelika Oleksy  - Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej
opiekun – Ewa Starzec

W uroczystości podsumowania konkursu i wręczenia nagród uczestniczyli Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej  Edyta Król,  Radna Gminy Limanowa Iwona Wojak – Ćwik oraz  dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2  w Starej Wsi  pan Marek Twaróg.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Wójta Gminy Limanowa, oraz firmy: WOLIMEX, EMITER, KUL –TUR.

Bardzo dziękujemy sponsorom, a wszystkim nagrodzonym uczniom składamy gratulacje!

Koordynator konkursu – Wiesława Halat