Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XI Gminny Konkurs o Janie Pawle II „Szukałem Was – idziemy za Tobą”

18.05.2023
17 maja br. miało miejsce podsumowanie XI edycji Gminnego Konkursu o Janie Pawle II „Szukałem Was – idziemy za Tobą”.
 
Po trzyletniej przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa, konkurs wrócił do kalendarza uroczystości w Gminie Limanowa. W tym roku 81 uczniów z trzynastu szkół rywalizowało w trzech kategoriach tematycznych i dwóch wiekowych.

Uroczystość zaszczyli swoją obecnością: Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor GZOS  Edyta Król oraz kierownik Wydziału Kultury i Promocji  Wojciech Korabik. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem, wzorem lat ubiegłych, objął Wójt Gminy Limanowa. Podsumowania dokonał Dyrektor Szkoły Grzegorz Krzak, a zaproszeni goście wręczyli laureatom nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

W konkursie wiedzy o Janie Pawle II w kategorii klas 1-4 najlepsza okazała się Anna Koza (Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi), II miejsce zajęła Daria Górszczyk (Szkoła Podstawowa w Pisarzowej), zaś na III uplasowała się Hanna Gębczyk (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie). Natomiast w kategorii klas 5-8 I miejsce zajął Michał Piastusiński (Szkoła Podstawowa nr 2 w Siekierczynie), II – Maksymilian Dudzik (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie), a III – Julia Piszczek (Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie).

W konkursie plastycznym „Lolek – dziecięcy portret Papieża” w kategorii klas 1-4 I miejsce przyznano:
 
Gabrieli Pałce (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie), II miejsce otrzymała Milena Mróz (Szkoła Podstawowa w Wysokiem), zaś III przypadło w udziale Dominice Gizie (Szkoła Podstawowa w Młynnem).

Ponadto komisja konkursowa wyróżniła prace:
 
Oliwii Lis (Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie) oraz Barbary Sternal (Szkoła Podstawowa w Nowym Rybiu). Natomiast w kategorii klas 5-8 laureatką I miejsca została Milena Janus (Szkoła Podstawowa w Kłodnem), II zajęła Patrycja Sukiennik (Szkoła Podstawowa w Mordarce), a III – Lena Leśnicka (Szkoła Podstawowa w Kłodnem). W tej kategorii wiekowej także przyznano wyróżnienia. Otrzymały je: Milena Jamer (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie) oraz Małgorzata Tokarczyk (Szkoła Podstawowa w Mordarce).Uczniowie mieli także okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne w konkursie piosenki o Janie Pawle II :
 
W kategorii klas 1-4 I miejsce zajęła Anita Ryłko (Szkoła Podstawowa nr 1 w Siekierczynie), na II miejscu uplasowała się Kalina Wojtas (Szkoła Podstawowa w Mordarce), natomiast laureatką III miejsca została Dominika Kubacka (Szkoła Podstawowa w Wysokiem).

Na wyróżnienia w ocenie komisji zasłużyły:
 
Zuzanna Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie) oraz Justyna Raczek (Szkoła Podstawowa w Pisarzowej). W kategorii klas 5-8 najlepsza okazała się Nikola Papież (Szkoła Podstawowa w Pisarzowej), II miejsce zajęła Emilia Kaim (Szkoła Podstawowa w Mordarce), zaś III – Alicja Smajdor (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie). Wyróżnienie natomiast przyznano Bartoszowi Włodarczykowi (Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie).

Występujący soliści zostali również poddani ocenie - najbardziej krytycznego jury - widowni, która w wyniku głosowania przyznała nagrodę publiczności:
 
W kategorii klas 1-4 uznanie słuchaczy zdobyła Zuzanna Woźniak (Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie), a w kategorii klas 5-8 zachwyt wzbudziła Nikola Papież (Szkoła Podstawowa w Pisarzowej).
 
Cieszymy się, że tak wiele szkół  z terenu gminy odpowiedziało na nasze zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że, mimo upływu czasu, pamięć o św. Janie Pawle II pozostanie wciąż żywa w sercach dzieci i młodzieży. W ten sposób najpełniej zrealizuje się idea, która przyświeca od lat organizatorom konkursu.


Liczba wyświetleń: 735
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne