Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do udziału w XIX Rajdzie Gwiaździstym Szlakami Jana Pawła II

23.05.2023
W Dniach 30-31 maja 2023r. odbędzie się XIX edycja Rajdu Gwiaździstego Szlakami Jana Pawła II, którego organizatorami są: Parafia Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Powiat Limanowski, Miasto Limanowa, Gmina Limanowa, Fundacja Szlaki Papieskie, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej oraz PTTK o/Limanowa.

Patronami honorowymi rajdu są: Starosta Limanowski – Mieczysław Uryga, Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut – Burmistrz Miasta Limanowa – Władysław Bieda, oraz Fundacja Szlaki Papieskie.

Zapisy do udziału w wydarzeniu przyjmowane będą do 26 maja br.

„Którą drogą iść przez życie – Jan Paweł II Papież wartości” – tak brzmi hasło tegorocznego,  XIX Rajdu Gwiaździstego Szlakami Jana Pawła II . Uczestnicy po raz kolejny będą wędrować trasami papieskimi, jedno i dwudniowymi, znajdującymi się na terenie w Beskidu Wyspowego, Gorców, w Pieninach oraz Beskidzie Sądeckim. Celem rajdu jest poznawanie nauczania Jana Pawła II do młodzieży na temat  ważnych życiowych wartości, poznawanie historii regionu,  jego kultury oraz przyrody,wspólny wypoczynek i spotkanie w górach, popularyzacja miejsc w wybranych pasmach Karpat polskich, a ponadto – uczczenie przypadającej w tym roku 24. rocznicy przejazdu przez Limanową Ojca Świętego Jana Pawła II.

Zakończenie rajdu nastąpi w środę 31 maja 2023 r. (środa) w Limanowej, w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej (ul. Zygmunta Augusta 8).

30.05.2023 r. godz. 7.30 w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej  w Limanowej odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie XIX Rajdu Gwiaździstego Szlakami Jana Pawła II , a o godzinie  godz. 8.30 uczestnicy wyrusza na trasy.

31.05.2023 r.  w godzinach 11.15 – 11.45 rozpocznie się  zgłaszanie uczestników na mecie rajdu –  Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej (Parking pod halą).

O godz. 12.00 w  sali nr 8. ZSTiO w Limanowej przeprowadzone zostaną konkursy:

– test  „Jan Paweł II Papież wartości”

– na kronikę rajdową.

–  na najlepszą e-pocztówkę z Rajdu – miejsca związane z osobą św. Jana Pawła II znajdujące się na przebytej trasie.


W trakcie wydarzenia będzie również możliwość zdobywania Krajoznawczej Odznaki  im. Jana Pawła II. (e – mail:  XIX Rajdu Gwiaździstego: [email protected])

XIX Rajd Gwiaździsty zakończy się 31.05 o godz. 13.00 wspólną modlitwą, po czym nastąpi ogłoszenie wyników konkursów, wręczenie nagród oraz  oficjalne zakończenie tegorocznej edycji .

Udział w Rajdzie należy zgłosić do dnia 26 maja 2023 r.poprzez wypełnienie załączonej do regulaminu karty zgłoszenia i wysyłanie lub dostarczenie na adres: Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, 34-600 Limanowa,  ul. Zygmunta Augusta 8, e-mail: [email protected]. Telefon do kontaktu: 018 337 26 02

Serdecznie zapraszamy do aktywnego włączenia się do udziału tym szczególnym wydarzeniu, poświęconemu postaci Ojca Świętego Jana Pawła II.

Życzymy wszystkim uczestnikom wydarzenia wielu pięknych przeżyć oraz udanej wędrówki śladami Papieża Polaka.

Szczegółowy regulamin, harmonogram oraz informacje organizacyjne XIX Rajdu Gwiaździstego Szlakami Jana Pawła II załączone są poniżej:

 

Liczba wyświetleń: 805
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne